אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כוסות מתכלות

המודעות לשמירה על איכות הסביבה הולכת וגוברת בשנים האחרונות וטוב שכך. אבל לפעמים נדמה שהפגיעה בכדור הארץ, בטבע ובסביבה שאנחנו חיים בה היא כה גדולה עד שאנחנו מבינים שצריכים לעשות צעדים משמעותיים אם אנחנו רוצים להפחית את הפגיעה בסביבה באופן משמעותי וגם לשקם אותה מפגיעה שכבר קרתה. כמובן שבראש ובראשונה זהו תפקידם של גופים גדולים כמו תאגידים מסחריים וגם תפקידן של ממשלות משום שיש להן כוח משמעותי וגם אחריות משמעותית לפגיעה בסביבה. אבל צריך לזכור שגם לנו כאינדיבידואלים יש אחריות על הסביבה וגם אנחנו כמובן יכולים לתרום את חלקנו כדי לצמצם את הפגיעה בסביבה. כולנו כבר יודעים שאחד הגורמים המזהמים ביותר הם השימוש בפלסטיק ובכלים חד פעמיים. אלה שלעתים קשה מאוד להפסיק לעשות שימוש בכלים חד פעמיים וזה קשה להרגיל מחדש ציבור שלם להתנהל רק עם כלים רב פעמיים ולהתנתק מהנוחות של כלים חד פעמיים שהם מזהמים ולא מתכלים למרות שזה הכי מתבקש. לכן הפתרון הטוב ביותר שאפשר לחשוב עליו ומשלב את כל היתרונות הוא שימוש בכלים מתכלים כמו למשל כוסות מתכלות. כך ניתן להינות מהנוחות של כלים חד פעמיים שהם לא עשויים מחומרים מזהמים ובנוסף הם גם מתכלים ובכך אנחנו מפחיתים את הנזק הנגרם לסביבה.

יתרונות נוספים של כוסות מתכלות?

האם ידעתם שבכוסות חד פעמיות רגילות לשתייה חמה יש ציפוי פולימרי שמופק מנפט? חשבתם על כך שכשאתם שופכים מים רותחים לתוך כוס כזו עם חומרים רעילים כמו נפט אז החומרים עשויים לדלוף לתוך השתייה שלכם שנמצאת בתוך הכוס. לכן שימוש בכוסות מתכלות (מוצר חד פעמי אקולוגי) שעשויות מפולימר אורגני צמחי מספק לכם כמה יתרונות – אתם גם שומרים על הסביבה בזכות שימוש בכוסות מתכלות וגם לא פוגעים בבריאות שלכם. 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email