טיולי תרמילים בעולם והצורך בחיסונים

אין זה סוד שהחל משנות השבעים-שמונים וביתר שאת בעשורים שלאחר מכן, החלו ישראלים רבים לערוך טיולי תרמילים במדינות שונות ברחבי העולם, בפרט במדינות דרום-מזרח אסיה, דרום אמריקה וכן אפריקה. בתחילה היו אלו צעירים אחרי צבא ועם הזמן החלו גם זוגות צעירים ואפילו משפחות לערוך טיולים שכאלה.

טיולי תרמילים בעולם דורשים הכנות מוקדמות, הן מבחינת כרטיסי טיסה, יצירת מסלול, רכישת ציוד מתאים , היכרות עם המדינה אליה נוסעים ועוד מגוון רחב של פרטים שיש לבצע בטרם יוצאים את הארץ. אחד מהדברים שצריך לבצע הם חיסונים.

לצערנו הרב, בלא מעט מדינות אליהם נוסעים ישראלים רבים, קיימת סכנה של הידבקות במחלות אשר יכולות להיות מסוכנות מאוד, עד כדי כך שהן יכולות לאיים על חיינו ובמקרים מסוימים אפילו על סביבתנו (בהנחה ומדובר במחלות מדבקות), לכן משרד הבריאות ממליץ לערוך סדרה של חיסונים, בדרך כלל בתקופה של לפחות 6 שבועות לפני הנסיעה. יש לציין שבמדינות מסוימות, הכניסה אל אותה מדינה מותנית בכך שנעבור חיסון ונציג הוכחה לכך.

הסיבות בגללן יש לעשות חיסונים

קיימות סיבות שונות אשר בגינן יש צורך לעבור חיסון לפני שמגיעים אל מדינות שונות.

ראשית, רמת התברואה באותן מדינות היא מאוד נמוכה. בחלק גדול מהמקרים מדובר על מדינות עולם שלישי, אפילו שלכאורה מדובר במדינות מתפתחות הרי שהן מסוכנות מאוד מבחינה בריאותית ולכן יש צורך לעבור סדרה של חיסונים.

שנית, ייתכן מאוד שהמדינה עצמה מפותחת אך תנאי השהות באזורים מסוימים עלולים להיות מסוכנים, כך למשל במקרה של טיולי תרמילאים שכוללים טארקים ומסעות באזורים כפריים.

שלוש, במקרים בהם נוסעים למדינה שמערכת הבריאות בה איננה טובה וזמן השהות במדינה תהיה ארוכה, עדיף להתחסן על מנת שלא נצטרך לקבל טיפולים בבתי חולים של אותה מדינה. כאן חשוב לומר, מי ששוקל לטוס למדינה מסוימת ויוצא מתוך נקודת הנחה שהוא יוכל לעבור אל מדינה שכנה, שמערכת הבריאות בה יותר טובה, בשביל לקבל טיפול במידה וייחלה, עליו לקחת בחשבון שלא תמיד תתאפשר לו כניסה אליה, במידה והוא חולה.

בהקשר זה יש לציין, חברות הביטוח עצמן מחייבות את הנוסעים לעשות חיסונים, זאת על מנת שהן יוכלו לבטח אותם לפני הנסיעה.

כיצד אנחנו יודעים אם אנחנו צריכים להתחסן

התשובה היא מאוד פשוטה, כשאתם מחליטים לטוס ליעד מסוים, עליכם לבדוק במרפאות מטיילים של לשכות הבריאות וכן בקופת חולים, האם עליכם להתחסן. סביר להניח שאם מדובר במדינות אירופה, ארצות הברית, יפן או אוסטרליה, אתם לא תצטרכו. אך אם מדובר במדינות דרום ומרכז אמריקה, דרום מזרח אסיה, וכן אפריקה, הרי שתצטרכו לעבור סדרה של חיסונים, בהתאם להמלצות משרד הבריאות והדרישות של אותה מדינה עצמה. ההמלצות ניתנות הן בהתאם לתנאים השוררים באותה מדינה, משך זמן הטיול וכן גילכם ומצבכם הרפואי.

למידע על חיסונים באתר מור.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להתאים שמלת כלה למבנה גוף?
[caption id="attachment_996" align="alignleft" width="281"] בחרי בשמלה שתהיה גם נוחה[/caption] הוא הציע נישואים ואת כמובן הסכמת...
קרא עוד »
נוב 29, 2016
גני ילדים במודיעין – קבלו החלטה מושכלת
בוחנים שלל גני ילדים במודיעין וזאת כדי למצוא את המקום המתאים ביותר לילד שלכם? דעו לכם כי יהיה כדאי...
קרא עוד »
יול 04, 2021
איך יותר נכון לנגן על גיטרה עם מפרט או עם אצבעות?
כל דבר שאנו עושים בחיים הוא על פי חוקיות מסוימת ופעמים רבות אם לא נקשיב לחוקיות הזאת אנו נהיה בבעיה...
קרא עוד »
מרץ 26, 2019