כיצד לבחור את הטפט הנכון לחדר השינה שלכם?

אם המילה 'טפטים' נשמעת לכם מילה עתיקת יומין, הרי שאתם צודקים… שנות ה- 60 וה- 70 היו 'שנות הזהב' של הטפטים. בכל בית אופנתי אפשר היה למצוא את אותם מדבקות קיר שאפשרו את עיצוב החלל בהתאם לאווירה אותה רצו ליצור. האופנה הזו, כמו כל אופנה הוחלפה עם השנים כאשר הטפטים הפכו למיושנים ונעלמו כמעט כליל, עד שזכו שוב לעדנה מחודשת. הטפטים החדשים שהגיעו אלינו, הביאו עמם שלל עיצובים שמותאמים לכל חלל בבית. כך גם הפכו טפטים לחדרי שינה לפריט עיצובי, חדשני ומבוקש.

בחירת טפטים לחדרי שינה

כאשר אתם באים לבחור את הטפט לחדר השינה, אתם עשויים להתבלבל לגמרי מהמבחר העצום ומהסגנונות השונים. קיים היצע אדיר בצבעים שונים ובצורות שונות, למין טפט קלאסי פרחוני ועד לטפטים עם ציורי נוף מדהימים.antelope-canyon-1128815_960_720

ננסה להעניק לכם מספר טיפים שיקלו עליכם את הבחירה ויסייעו לכם להתמקד בצרכים שלכם על מנת שתרכשו בסופו של דבר את הטפט הנכון והמתאים עבורכם.

התאמה לתאורה לריהוט ולריצוף – אין להתעלם מהעיצוב הבסיסי של החדר. חשוב שהטפט ישלים את המראה ולא יהיה בסגנון שונה וזר לעיצוב הקיים. ניתן לבחור בטפט ש'יקח' את החדר לכיוון חדש אך תוך שמירה על התאמה כדי שהטפט לא יהווה נטע זר ומוזר בחלל.

בחירת הצבע הנכון – חשוב לשים לב לאווירה הנוצרת בחדר כתוצאה מהצבע השולט על הקירות. צבעים קרים ייצרו ניחוח קלאסי, לעומת צבעים חמים שעשויים ליצור אווירה חמימה, משפחתית ומכרבלת.

בחירה על פי גודל החלל – חשוב לבחור את הטפט על פי גודלו של החדר. בחדר קטן אל תבחרו בטפט עמוס ומקושקש. הוא עלול 'להקטין' את החדר.

טפטים לחדרי שינה – איך נדביק?

אז בחרנו לנו את הטפט המדהים והחלומי ביותר. כעת יש להדביק אותו על הקיר. כיצד נעשה זאת? תמיד אפשר לבחור בבעל מקצוע שיבוא לבצע עבורנו את המלאכה תמורת כמה מאות שקלים, זאת במקרה והמשימה נראית לכם כבלתי אפשרית. אך האמת שזה ממש לא מסובך.

אם תעבדו על פי הכללים הבאים, תוכלו להגיע בכוחות עצמכם לתוצאות מרשימות ומדויקות.

  • ניקוי ושיוף הקיר – השלב הראשון הוא שלב ההכנה. יש לשייף קלות את הקירות, לסתום חורים ולהסיר בליטות שאינן רצויות, להסיר את המתגים ונקודות החשמל.
  • שלב ההדבקה – ראשית נמרח על הקיר שכבה אחידה של דבק ונחכה לייבוש, בינתיים נתחיל לגזור את הטפט בהתאם למידות המדויקות של הקיר. נצמיד את הקצה העליון של הטפט בקו התקרה ונבריש עם רולר מלמעלה כלפי מטה.

זה הכול! לא מסובך, וקבלנו חדר חדש מהחלומות…

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדרכת הורים – למה זה טוב?
כאשר אנחנו הופכים להורים, אנחנו לא מקבלים ספר הדרכה שמגיע עם הילד. למעשה אנחנו נכנסים לתפקיד ההורה...
קרא עוד »
דצמ 04, 2021
נוטריון לצרפתית – שירות איכותי לשפה האצילית ביותר
הרבה אנשים מגלים שהם לפתע באמצע החיים זקוקים לשירותו של עורך דין נוטריון עם הסמכה רשמית. זוהי...
קרא עוד »
אוג 29, 2021
עוברים אבל הדירה עוד לא מוכנה? אחסנה במרכז הארץ לכל מטרה
מעברי דירה הם אירוע לא נדיר שבדרך כלל מתרחש ללא תקלות מיוחדות. אך ישנם מקרים בהם המקום החדש עדיין לא...
קרא עוד »
ספט 17, 2018