מהן בריכות אקולוגיות?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לתחזק נכון בריכות נוי?

בריכות נוי בחצר מוסיפות חן רב לגינה ולבית הצמוד. אין כמו בריכת נוי לעורר רוגע, נועם והרגשת טבע. במיוחד אם היא שופעת צמחי מים, שוחים בה דגים ובעלת תאורת לילה מרהיבה. השדרוג של החצר יוסיף עניין ויתרום לאיכות החיים. על מנת שכל היתרונות הללו יתקיימו יש לתכנן אותה היטב ולתחזקה נכון על בסיס שוטף. נשאלת השאלה איך לתחזקה ברמה גבוהה על מנת שתיראה במיטבה בכל רגע נתון? התשובה היא שכדאי לשכור שירותים של חברה או קבלנים היודעים לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר. עם זאת, להלן טיפים לכל מי שרוצה לעשות זאת עצמאית.

ציוד לבריכות נוי ולתחזוקתן

ניתן למצוא ציוד מגוון אשר עצם התקנתו תורמת לתחזוקה שוטפת ומפחיתה רבות את הטיפול השוטף. השקעה בציוד כזה חיונית שכן היא מסייעת למראה הנעים והיפה שלה וצלילות המים שבה.

  1. פילטרים – מיועדים לסינון המים למניעת ירוקת וליצירת מים נקיים וצלולים.
  2. מערכות ניקוי – ערכות הפועלות על בסיס קרינה אולטרה סגולית שנועדה לחסל ביעילות אצות ובקטריות מצויות. תורמת להיעלמות אצות קצרות, לבריאות הדגים, ומונעת היווצרות ריחות רעים. המים העוברים דרך המערכת נחשפים לקרינה וגורמת לאצות ולבקטריות להיצמד יחד. בכך הן מקלות על סינונם דרך הפילטרים. תרומה נוספת היא בהאצת קצב גדילת הצמחייה. את סוג המערכת הרצויה  מתאימים בהתאם לגודל הבריכה ונפח המים בה.
  3. משאבות – למטרות שונות בהם הזרמת מים, הוספה, וכדומה.
  4. ציוד ניקיון ידני – כולל רשתות מסוגים שונים, שואבי רפש ועוד.
  5. חומרים לבריכות נוי – בכלל זה: חומרים נגד אצות, דשן לצמחי מים, אנטי כלור, ערכות בדיקה ועוד.

מומלץ לרכוש ציוד זה מאת ספק בעל שם ידוע, כמו TOOLMAN המספק שירות מקצועי ומקיף לפרטיים, עסקים, מוסדות ועוד.

Share this post

גלילה לראש העמוד