הדברים הקטנים שיוצרים אווירה גישורית מקדמת בהליכי גישור

גישור

תחשבו אתם בעיצומו של סכסוך גירושין ומגיעים לפגישת הגישור טעונים ורק מחכים לרגע שתוכלו להתחיל להוציא את כל הכעסים שלכם על הצד השני, האם זה יעזור לגישור לא בטוח, האם תרגישו לאחר מכן יותר טוב גם זה כנראה לא בטוח, מה שכן כשתגיעו להליכי גישור במקום שיש שם אווירה גישורית הדבר מעלה את הסיכוי שתהיו פחות טעונים ותביעו את עצמכם ממקום יותר הגיוני ורגוע.

כעת נפרט לכם אלו שלושה גורמים מרכזיים שיכולים ליצור אווירה גישורית ומקדמת.

מקום ניטרלי ללא משקעים :

פגישות הגישור מן הסתם לא מתקיימות בבית שלכם, המקום שיש בו לא מעט מטענים וגם מעורר אתכם רגשית שכן כל חיי המשפחה שלכם שם, חיי משפחה מלאי זיכרונות מתקופות טובות יותר ומעבר לזה אם יש לכם ילדים משותפים אז בכלל אתם טעונים וכל דבר הכי קטן יכול להוציא אתכם מהכלים.

בגישור גירושין אתם מגיעים למקום ניטראלי שלא יוצר כעסים ורגשות שלילים, ובכלל ישנה אווירה הרבה יותר פתוחה ומקדמת ולכן פגישות הגישור זה המקום לדבר על הנושאים שחשובים לכם וטעונים ולא במקום נפיץ שיעלה את הסבירות להחרפת הסכסוך.

מגשר שיודע להרגיע את המצב:

המגשר שלכם לא מעורב רגשית בסיטואציה שנוצרה ולכן מגשר גירושין בעל ניסיון יזהה כבר בתחילת הגישור שכל אחד מבני הזוג או אחד מהם טעון וחייב לשחרר את הכעסים שיש בו בפנים.

מגשר רגיש ומנוסה יידע כיצד לגרום לכם לאט לאט להירגע ולדבר ממקום יותר הגיוני ומקדם, אומנם יכול להיות שהוא לא יפיג לחלוטין את המתח והעצבים, אך לפחות הוא יכול לתת לכם לגיטימציה לדבר ממקום הרבה יותר שקול תוך שהצד השני מקשיב לכם.

מעבר לכך, חיוך של המגשר ואפילו שאלות שאינן קשורות לגישור יכולות מאוד לעזור, שכן לרגע הוא מנתק אתכם מהאמוציות שאתם חווים באותו רגע וכאשר תחזרו לנושאי הגישור כבר תהיו יותר רגועים.

על המגשר ליצור לכם בסיס לדבר דווקא באותם מקרים שכל כך קשה להביע את עצמכם והרגש מציף אתכם, באווירה גישורית נכונה תוכלו לדבר ולהביע את עצמכם למרות הקשיים.

מקשיבים לכם:

כשאתם מגיעים לפגישות הגישור ואתם יודעים שבן או בת הזוג וגם המגשר הולך להקשיב לכם ותינתן לכם הבמה לומר מה שיש לכם על הלב, זה כבר עוזר ליצור אווירה טובה.

תחשבו על זה, בכל מקום שבו הייתם אפילו ללא קשר לגישור, ברגע שיכולתם לדבר ולהביע את עצמכם ממקום חיובי ומקדם, הרגשתם כנראה טוב ושיש לכם ערך בעיני הצד השני.

אחד הדברים החשובים בחיינו זה להרגיש משמעותיים בעיניי עצמנו ובעיני הסובבים אותנו ובמילים אחרת שיש לנו ערך.

הדבר מקבל משנה תוקף כאשר אנחנו מדבר על עולם הגישור, הרי אתם נמצאים בשיאו של סכסוך הגירושין והנה ניתנת לכם ההזדמנות להביע את עצמכם תוך שהצד השני מקשיב ובעצם נותן לדברים שלכם משמעות, הדברים הנאמרים לא חולפים על פניו אלא הוא מקשיב למה שיש לכם לומר.

היתרון בכך הוא עצום שכן עצם ההרגשה שאתם משמעותיים ויש לכם ערך עוזרת להוריד את מתח ובכלל לגרום לאווירה גישורית רגועה יותר ומפרה שממנה ניתן להתקדם קדימה לעבר פתרונות.

כשבהליכי הגישור הגירושין שלכם, ייתנו ביטוי לשלושת האלמנטים החשובים הללו אתם תרגישו הרבה יותר טוב בגישור וגם הסבירות להצלחת הגישור תעלה באופן משמעותי.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדברת נמלים
על אף שאלה לא נחשבות מזיקות לבני האדם, הצטברות של נמלים בסביבתנו יכולה להוות מטרד של ממש. על מנת...
קרא עוד »
דצמ 08, 2015
איך להתמודד עם הוצאות לא צפויות?
מעת לעת כל אחד מאיתנו יכול לסבול מהוצאות לא צפויות. הוצאות לא צפויות עלולות לגרום לנזק כספי נכבד, כזה...
קרא עוד »
אוג 21, 2016
תובנות חיוניות לגבי הסכמי ממון של בני זוג
הסכמי ממון בין בני זוג הם מרכיבים מרכזיים המניחים את התשתית לקשר ממון שקוף ובטוח. בעוד שזוגות רבים...
קרא עוד »
אפר 07, 2024