ציפוי מגן
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ציפוי מגן

כל מי שעוסק בתחום ציפוי מגן יודע שבשנים האחרונות חלה עלייה גדולה ביותר בדרישה להזמנת ציפוי מגן. לצערנו המצב הביטחוני בישראל מחייב מקומות רבים לעשות ציפוי מגן, על מנת להציל את החיים של התושבים שלהם, לא פחות. ציפוי מגן אינו טרנד. הוא צורך מתבקש מהמצב הביטחוני בארץ. לעיתים הפגיעה ברכב או בבית המגורים גורמת לנזקים קוסמטיים בלבד ובמקום שיש ציפוי מגן הפגיעה נמוכה יותר והנזק שנגרם מבחוץ כמעט ואינו מורגש.

ציפוי מגן

ציפוי מגן בישובי ספר

בתים שנמצאים באזור לחימה, כמו יישובי עוטף עזה וגבול הצפון שחווים ירי מצדו השני של הגבול לעבר ישבם  ובתיהם, חייבים כדי להגן על יושבי הבתים ציפוי מגן על חלונות ודלתות הבית. הסוגים השונים של ציפוי מגן שיש בשוק הישראלי מאפשרים לכל אחד לבחור את החומר שנראה לו המתאים ביותר לביצוע פעולת ציפוי מגן לזכוכיות החלונות שלהם. כל בנייה שמתבצעת באזורים אלו אינה מאפשרת לבעלי הנכנסים את הבחירה האם לעשות ציפוי מגן לחלונות ודלתות של המבנה. זוהי הוראה מפורשת של פיקוד העורף כדי להקטין את הסיכון בעת שמתבצע ירי לכיוונם.

כדי לתת למבנים הקמים באזורי ירי ולחימה מראה נעים לעיניים אפשר לבצע ציפוי מגן בצבעים וצורות שונות. אחת הדרכים לביצוע ציפוי מגן היא על ידי הדבקת גיליונות ניילון בצורות שונות על גבי זכוכיות החלונות. המטרה היא להדביק את הניילון מבלי לפגוע בכמות האור הנכנסת מהחוץ לחלל. ישנן גיליונות עם צורות שונות מדמויות מוכרות מסיפורי ילדים, צמחים, חיות וצורות גאומטריות.

ציפוי מגן למכוניות

כדי להבטיח את הנסיעה בכבישי יהודה ושומרון או כבישים צמודים לגבול הצפון צריך לעשות מיגון למכוניות בין אם כלי רכב של אזרחים פרטיים, חברות ציבוריות או רכבי כוחות הביטחון. כדי שהמיגון יהיה חזק וישאיר את המכונית כמעט כמו שהייתה במקור צריך לבצע ציפוי מגן שישמור על הצבע.

יש גם ציפוי מגן שאינו מתכוונן לאזורי לחימה. מרבית בעלי הרכבים מעוניינים לשמור עליהם ולעשות כל מה שהם יכולים כדי למנוע נזקים לצבע מה שיעזור בעתיד בעת מכירת הרכב. גיליונות מפוליאוריטן שקופות הן המקובלות ביותר להגנת צבע הרכב. בנוסף לשמירה על הצבע המגן נותן ברק כך שהמכונית נראית תמיד נקיה והרושם הראשוני הוא שהמכונית חדשה שזה עתה יצאה מבית היוצר.

Share this post

גלילה לראש העמוד