מהן הסיבות לכפיית גט גירושין על הבעל

כפיית גט גירושין

נישואים הם שלב שאותו עוברים כל הזוגות אשר רוצים להיות מחויבים האחד לשני בצורה מלאה ועם כל מה שמשתמע מכך בפני החוק, ואם אלו נישואים דתיים אז בפני הדת עצמה. זו נורמה שבה נוקטים רוב הזוגות אשר חושבים על מעבר אל חיי זוגיות והיא כוללת טקס דתי ו/או טקס אזרחי שאיתם עוברים להיות נשואים בצורה רשמית בכל מדינה.

הבעיה עם החתונה לפי הדת ביהדות היא כי הגבר הוא זה שמחזיק את כל הקלפים כאשר הרומנטיקה והאהבה כבר חלפו וכעת יש רק רצון לסיים את הפרק הזה של החיים ולעבור אל חיים בתור גרושים.

גורל נשים עגונות

בישראל יש עדיין נשים אשר נחשבות בתור נשים עגונות. גם בעידן המתקדם הזה עדיין אין כל פתרון של ממש אשר מאפשר להתיר את הקשרים של החתונה כל עוד הגבר אינו מעניק את האישור שלו לתהליך הזה, ועם החשש כי הגירושים לא יתבצעו עם גט אשר מוענק בצורה של כפייה ולכן לא יהיה גט כשר ותקין מבחינה דתית, רבנים מנסים כל הזמן למצוא הליכים שמקדמים את אלה באופן מתאים.

אישה עגונה היא אישה אשר עדיין היא נשואה לאיש לפי הדת, וזה אומר כי היא לא יכולה לפעול בתור יחידה עצמאית בתחומים רבים של החיים שלה ובעיקר להתקדם אל חיים עם גבר אחר מבלי שזו תיחשב לניאוף. היא לא יכולה להתחתן מחדש לפי הדת וההכלה, כי היא עדיין נשואה.

כפיית גט

הפעלת סנקציות באופן הדרגתי

הפתרונות אשר מעניקה הרבנות והמדינה בכל הנוגע אל הטיפול בגברים אשר מסרבים לשחרר את הנשים שלהן מכבלי החתונה הם כאלה אשר נבנו על מנת לספק את ההתקדמות אל עבר הכיוון הנכון של קבלת הגט המיוחל. יש שלל של דרכים אשר בהם יכול בית הדין הרבני לנקוט כדי לגרום לחייו של הגבר הסרבן להיות לא פשוטים, ועם החלטות לגבי צווי הגבלה יציאה מן הארץ, הגבלות על חשבון הבנק ואף הקיצון ביותר שהוא מאסר בפועל נעשים בצורה שקולה וזהירה ביותר על ידי הרבנים, וזאת כדי לחלץ גט כשר שלא נעשה בדרכי כפייה אלא עם גורם הלחץ המתאים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת על עיצוב לחיים
לא מעט נשים וגברים שוקלים לבצע עיצוב לחיים. לרוב בגיל מסוים ניתן לראות צניחה מסוימת של הלחיים, דבר...
קרא עוד »
נוב 21, 2017
כיצד ביובית יכולה לעזור בתחזוקת העסק?
לוודא שהאספקה מגיעה בזמן, לדאוג לניקיון, לשלם משכורות בזמן ולהיות נחמד ללקוחות - אם יש לך עסק אתה בטח...
קרא עוד »
דצמ 18, 2017
ריהוט משרדי
אם לאחרונה אתם מתחילים לחוש בכאבי גב עזים, כאבי מרפקים או כאבי ראש, כאבי צוואר או תחושת אי נוחות כללית,...
קרא עוד »
יונ 05, 2018