קניית תפילין – איך עושים את זה נכון

יהודים רבים, מכל העולם, מניחים תפילין מדי בוקר. אנחנו יכולים לראות את זה במקומות ציבוריים רבים, כשאין להם אפשרות לעשות את זה בבית באופן פרטי, וכמובן שאנחנו יכולים למצוא אותם עושים את זה גם בבית שלהם, עוד לפני שהם עושים כל פעולה אחרת. עבור רבים מהם, זה מקור לכוח, מקור להתחיל את היום.

מן הסתם, על מנת לעשות את זה אז הם צריכים לקנות תפילין. אפשר לחלק את היהודים שמניחים תפילין לכמה קבוצות. ישנה קבוצה שמשתמשת בתפילין שהם קיבלו במתנה מהוריהם או בני משפחה אחרים בעת שהיו ילדים קטנים, בדרך כלל בעת שהגיעו לגיל מצוות, אז לפני בר מצווה הם קיבלו תפילין מתנה, איתו הם עלו לתורה וכעת הם משתמשים בו כל יום.

ישנה קבוצה שמשתמשת בתפילין שהיא קיבלה בירושה מהמשפחה, כלומר תפילין שעובר מדור לדור, בין אם זה מאבא לבן, סבא לנכד או מקרים אחרים. הרבה פעמים זה עובר בירושה כתוצאה מאירוע חשוב או סתם כך בלי סיבה. 

וישנה קבוצה של יהודים שמניחים תפילין שהם קנו, בין אם בגלל שלא היה להם, או בגלל שהם איבדו את התפילין שלהם ועוד. על הקבוצה הזאת אנחנו נתמקד או יותר נכון על קניית תפילין.

היום אפשר למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לקנות תפילין או מזוזות, בין אם זה בחנויות שמוכרות מוצרי יודאיקה, חנויות שמוכרות מוצרי דת, וכן אפשר למצוא תפילין בבתי חב"ד ובקרב קבוצות אחרות שמציעות את המוצרים שלהם בסכום סמלי. יש לציין, עוד שניתן לרכוש גם תפילין דרך האינטרנט.

כיצד קונים בצורה נכונה

לפני שממהרים לרכוש תפילין, רצוי מאוד לקרוא על כך באינטרנט, לדעת בדיוק איך בודקים אם העור של התפילין בסדר, אם שאר הפריטים הם תקניים, ורק על פי זה לקנות מה שאנחנו צריכים.

לכן גם ההמלצה לקנות את התפילין בחנות ולא באתר אינטרנט, שכן אם נקנה בחנות נוכל לראות בעיניים כיצד הוא נראה, נוכל לבדוק אותו, ורק אז להחליט אם הוא מתאים לנו או לא.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תהליך קבלת אזרחות ישראלית לזר – כיצד זה מתבצע?
בזמן שלא מעט ישראלים שואפים לקבל אזרחות זרה, הרי שישנם לא מעט זרים אשר מבקשים לקבל אזרחות ישראלית...
קרא עוד »
נוב 16, 2021
החשיבות של בחירת מגשי אירוח: חשיפת יתרונות מרכזיים
האם אתם בתהליך בחירת מגשי אירוח לשימושכם העסקי או האישי? למרות שזו עשויה להיראות כמו בחירה פשוטה,...
קרא עוד »
מרץ 03, 2024
עיסוי צוואר תפוס: מה ניתן לעשות עם תחושה מציקה שכזאת?
עיסוי צוואר תפוס הוא אחד מעיסויי הגוף הנפוצים ביותר. עם זאת, הכאב שהוא גורם יכול להיות די לא נוח...
קרא עוד »
אוק 15, 2022