מוצרי פלסטיק לילדים לפי תקן ISO

מוצרי פלסטיק לפי תקן ISO

הדבר הראשון שעלינו להסתכל עליו כשאנחנו רוכשים ציוד לילדים, בין אם מדובר בצעצועים, ריהוט או כל דבר אחר זה אם יש עליו אישור של מכון התקנים. אישור זה למעשה קובע שאותו מוצר שאנחנו רוכשים עומד בכל התקנים של המכון, והוא בטוח לשימוש. במקרים רבים מדובר לא רק על התקן הישראלי אלא גם על תקנים אמריקאים ואירופאיים.

על מוצרים רבים, בפרט מוצרי פלסטיק לילדים אנחנו נוכל לראות סימון שהם עומדים בתקן ISO, כפי שנקבע על ידי מכון התקנים בהתאם לתקנים הבינלאומיים. מדובר על סט של תקנים ייחודים שנועדו להבטיח איכות של מוצרים מהיבטים שונים. מדובר על סט התקנים הכי חשוב שקיים היום בכל התחום של הייצור, לא רק במקרה של מוצרי פלסטיק לילדים אלא גם במקרים של מוצרים אחרים, לילדים ובכלל.

מוצרי פלסטיק לפי תקן ISO

הרעיון של תקן ISO הוא להבטיח אחידות בתהליך הייצור, אחידות שיוצרת בין היתר,איכות גבוהה בכל חלק בתהליך הייצור. צריך לומר, כשמחליטים לתת למוצר תו תקן, זה לא רק מתבטא בכך שהמוצר הוא תקין ובטוח לשימוש, זה הרבה מעבר לכך. תקן ISO למעשה קובע, שכל התהליך הייצור של המוצר היה בטוח ונכון, על פי הכללים שנקבעו.

זה חשוב מאחר ואם אנחנו מייצרים מוצר מסוים, ומשתמשים בתהליך הייצור בחומרים לא בריאים, חומרים מסוכנים, הרי גם אם הם לא נמצאים במוצר, קיים חשש שאותם חומרים נכנסו לתוך המוצר או גרמו נזק בתהליך הייצור שלו. לכן, נועד תקן ISO, להבטיח שתהליך הייצור היה בטוח ומסודר. כך כל מי שרוכש את המוצר, ובפרט הורים לילדים קטנים, יכול להיות רגוע שתהליך הייצור היה תקין, איש לא נפגע ממנו, והמוצר לא רק עשוי מחומרים תקינים אלא גם כל תהליך הייצור שלו התבצע באמצעות חומרים תקינים.

כאמור, על כל מוצר אנחנו יכולים לראות מדבקה וסימונים של התקנים אשר קיבל המוצר, גם בתוך ספר ההוראות נוכל לקרוא על התקנים השונים. חשוב לציין עוד, שגם מוצרים אשר מיובאים ארצה באופן חוקי, חייבים לקבל תקנים אלו.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אביזרי חימום וקירור לאירועים – 4 פתרונות מעולים לאירוע שלכם
רוצים להיות בדרך הנכונה לתכנן אירוע יוצא מגדר הרגיל? תחשבו על כל הפרטים שיוכלו לשדרג את האירוע שלכם...
קרא עוד »
מרץ 10, 2020
היתרונות של תכשיטים תוצרת ישראל
מעטים האנשים שלא אוהבים תכשיטים. לכן, אין זה פלא שענף התכשיטים הינו בין ענפי הייצור והשיווק...
קרא עוד »
אוק 25, 2015
למי ייעוץ אשראי יכול להתאים?
לפני שנסביר למי מתאים ייעוץ אשראי, כדאי להסביר קודם כל מהו ייעוץ אשראי. כיום, כל בן אדם מתנהל בפן...
קרא עוד »
ינו 10, 2022