עיצוב גינות ללא דשא

עיצוב גינות

יש אנשים שמוותרים על מדשאות מסיבות שונות, בין אם זה משום שהחצר פשוט קטנה מדי או שהם אלרגיים לדשא, ובין אם זה משום שהם מעדיפים להתחשב באיכות הסביבה ולחסוך במים להשקיית המדשאות לכל אלה יש חלופות רבות שאפשר להשתמש בהן לחיפוי השטח החשוף, והן יתאימו לטעם שלכם לפי החומרים שבהם תשתמשו.

עיצוב גינות

מהן האפשרויות למי שלא רוצה דשא בגינה?

  • חיפוי דק – דק שעשוי מעץ או מתחליפים סינתטיים לעץ הוא אחד החלופות לדשא המועדפות על ידי רבים שמתכננים עיצוב גינות. היתרונות שלו עצומים. הוא משמש להרחבת הבית למעשה החוצה, ויוצר מרחב מקורה עם פרגולה מעל, כך שתוכלו להשתמש בו לצורך אירוח, משחקי ילדים או בילוי שקט בשעות הפנאי. התאמת הדק לצרכים שלכם ולתקציב שלכם היא התאמה של החומר שמתאים לכם, רק הקפידו לבחור באנשי מקצוע מומחים שמתקינים אותו בצורה מקצועית ותקנית, לבטיחותכם.
  • חיפוי ריצוף אבן – חיפוי ריצוף אבן מותאם למי שאוהב את החצר שלו מוצקה מאוד ומוכנה להנחת כל מתקן או ריהוט גן אחר. החיפוי שעשוי מאבן עמיד יותר מחיפוי דק כמובן, אולם יש לבחור בחיפוי שלא ימנע חלחול גשמים במידה נכונה. החיפוי מאבן יפה ואסתטי, תלוי בצורת האבן וליטושה, ותוכלו לבחור בה בצבעים שונים או בפסיפס של צורות ומרקמים.
  • חיפוי בבטון אדריכלי – בטון אדריכלי הוא טכניקה של יציקת בטון בצורה כזאת שמאפשרת בניית אלמנטים שונים בצורה אחידה ובצורה אסתטית יותר מיציקת הבטון הרגילה. אפשר לבנות בה גם מבנים אבל משתמשים בה גם לחיפוי של קרקע למי שמעדיף את המראה המלוטש והחדשני הזה. מדובר בלוחות בטון שמתקבלים במראות שונים ומגוונים, כולל תבליטים או מוחלקים, בדוגמאות שונות ועוד.
  • חיפוי בומנייט – בטון בומנייט הוא בטון שמוטבע בטכניקה שעושה שימוש בבטון יבש בצורה כזאת שאינה מגבילה את העובדים בזמן בגלל היציקה. העיצובים של בטון כזה כמעט אין סופיים ואתם יכולים לקבל חיפוי דקורטיבי מאוד לפי טעמכם ובעיצוב שמתאים לכם. מכיוון שאין שימוש באבקות אלא בטון יבש העבודה גם מהירה ואינה מלכלכת כמו עבודות יציקה בבטון רגיל, והיא חסכונית יותר גם בכוח אדם וגם בחומרים.
  • יציקת בטון – הדרך הפשוטה והמסורתית כמעט לחיפוי, כאשר גם כאן יש טכניקות מתקדמות ויש דרכים לעצב את הרצפה שאתם רוצים בדיוק לפי טעמכם. העבודה דורשת הכנות ודורשת ייבוש ויציקה מדויקת לפי מידות ויש כאלה שמצליחים לעשות אותה בעצמם, למי שמחפש לחסוך בעלויות ויש לו ידיים מתאימות לכך.
  • חיפוי באמצעות צמחים – שתילת צמחים במקום דשא היא חלופה הגיונית וירוקה למי שאוהב בחצר שלו בוסתן עצי פרי או עצי צל, שיחים שונים או גינת ירק ותבלינים. גם גינת נוי ובה פרחים עונתיים יכולה להיות חלופה נהדרת למדשאה סתמית שאינה משאירה מקום לכל הצמחייה שהייתה יכולה להיות שם במקומה. יש לתכנן את מערכת ההשקיה נכון במקרה כזה, כדי להמשיך ולשמור על חיסכון במים למען איכות הסביבה ולמען חשבון המים שלכם, כמובן.
  • חיפוי באמצעות חול או יריעות חומר מוקצף
בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סגווי – למי זה מתאים?
אופניים, אופניים חשמליות, קורקינט, קורקינט חשמלי, ועכשיו סגווי, רק תבחרו מה הדרך המועדפת עליכם לנסיעה...
קרא עוד »
ינו 24, 2016
5 מוצרים משלימים לבית שחייבים בכל בית
בית מעוצב עוסק לא רק בריהוט ועיצוב מסוגננים, אלא גם בפרטים קטנים המוסיפים אופי ופונקציונליות. לפניכם...
קרא עוד »
מאי 17, 2023
זה לא חלום: ניתן להעניק מזרן איכותי במתנה!
יתכן שההכרזה המופיעה בכותרת די מפתיעה אתכם, ואם לומר את האמת: גם די בצדק. מזרן הוא מסוג הדברים שאדם...
קרא עוד »
דצמ 22, 2022