בטיחות במוסדות בית ספר ובגני ילדים

מדי שנה רק גוברת המודעות לדרישה של משרד החינוך ליישום כל רמות הבטיחות הגבוהות בכל מוסד חינוכי( גן, קייטנה, או בית ספר). בהתאם לזאת החלו בכל גוף מקומי שמאכלס ילדים כמו ויצו או נעמת, לבצע מבדקי בטיחות מדי שנה בכל מוסד שהוא בתחום האחריות שלהם.

בדיקות אלו נועדו לשפר את הבטיחות של הגנים ושאר המוסדות ובראש ובראשונה את הילדים השוהים בו שלא יגרם להם שום נזק או סכנה כלשהי הן מכשירות המבנים, מחומרים מסוכנים ומכל גורם חיצוני אחר שיכול לחדור למתחם.

מה כולל מבדק בטיחות?

מבדק הבטיחות בכל גוף ציבורי ומוסד שמכיל ילדים בוחן שלל של נושאים בטיחותיים שקשורים לבריאותם ולשלום הילדים במתחם. הוא בודק שכל דבר שנמצא בקרבתם לא מהווה סכנה כלשהי, החל מהגינה והחוץ בה הם משחקים, מהצמחייה במקום, מהמתקנים עליהם הם מתפסים, מהגדרות, דלתות תקינות חלונות לא רעועים, מזגנים שניצבים במקומות בטיחותיים, מעקות של המדרגות, שקעים וכבלים של חשמל כשירים וציוד של חירום במצב של אש וכהנה.

פירוט המבדק של יועץ בטיחות

לכל מוסד חינוכי יגיע יועץ בטיחות שממונה על הבטיחות במקום והוא יבדוק את כל הגורמים החשובים, באשר הם תואמים את המוסד לדרישות של משרד החינוך בנושא הבטיחות. בתום המבדק הוא יגיש למנהל המוסד החינוכי את הממצאים הללו ואת הדוח שאותו הפיק שמכיל את כל הליקויים לפי רמת החומרה שלהם, במטרה שידעו במה יש צורך להתחיל לתקן במידי ולפני הכל מבחינה בטיחותית. לאחר תיקון כל ליקוי שיודגש בדו"ח, יוגש בעבור זה אישור בטיחות למוסד עצמו, לרכז הבטיחות במוסד ולכל אחד שיש לו סוג של אסמכתה באותו מוסד חינוכי.

יועץ בטיחות מתוקף תפקידו גם מעביר הדרכות בטיחות אש בכל מוסד בו ישנם ילדים או בגנים ומסודות חינוכיים שנמצאים רק בשלבי הקמה. הוא חוקר מצבים של תאונות לצרכי הפקת לקחים. ומעניק אישורי בטיחות לצורך קיום של קייטנות בתקופת הקיץ.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להוריד אחוזי שומן בבטן מהר
לא מעט אנשים כיום מעוניינים לבצע שינוי באורחות חייהם בכדי לחטב את גופם, להעניק לו מראה טוב ולשמור על...
קרא עוד »
ספט 06, 2017
חשיבות של ממ"ד בתוך הבית
המבנה המוגן הוא כלי העזר היחיד שלנו בעת מקרי חירום. המבנה הינו אטום ובעל קירות עבים ומהווה מגן שלם אשר...
קרא עוד »
אוג 30, 2016
גרניט פורצלן שחור – יתרונות וחסרונות
אם יש שיש שביכולתו ליצור אפקט 'וואו' כשנכנסים לבית, זהו ללא ספק שיש גרניט פורצל שחור. בשנים האחרונות...
קרא עוד »
ינו 31, 2022