אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

IZK  פרויקטים

חנויות, בתי קפה, משרדים שמקבלים קהל, דוכני מכירה בפסטיבלים, ביתנים בתערוכות – כל המתחמים האלה נקראים חללים מסחריים ולמרות השוני הבולט ביניהם, כולם נבנו כדי לשרת אותן מטרות: לשווק עסקים ולמכור את סחורתם – מוצריהם או שירותיהם. IZK פרויקטים, החברה הישראלית המובילה בתחום ייצור והקמה של מתחמים מסחריים, מתמחה בביצוע פרויקטים מורכבים ומאתגרים במיוחד, המצריכים גישה אישית, יצירתיות, שליטה טכנית והתמחות במגוון תחומי הבנייה וניסיון רב.

ייצור חללים מסחריים – מידע כללי

את כל סוגי החללים המסחריים ניתן לסווג לשתי קטגוריות: קונסטרוקציות קבועות, כגון חנויות, מסעדות ומשרדים וקונסטרוקציות זמניות – ביתנים ודוכני קד"מ בתערוכות וכנסים מסחריים. סוג נוסף של קונסטרוקציות זמניות, הדורש התמחות מיוחדת, הינו הקמת במות לפסטיבלים ותפאורות אמנותיות להפקות תאטרון, קולנוע ואולפני טלוויזיה.

כל קטגוריה מצריכה שיטת עבודה אחרת ומציבה אתגרים משלה. כך למשל, בנייה של קונסטרוקציות זמניות אומנם לא דורשת השקעה בתנאי עמידות של המבנה לאורך הזמן אך מחייבת לבצע הקמה תוך כדי לוח זמנים קצר ובתנאים מלחיצים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שתהליך בנייה של מבנה זמני הממוקם בתוך חלל סגור ומקורה (קניון, לובי של מלון או מרכז מבקרים וכו') שונה מזה של הקמת ביתן בשטח פתוח, כמו ביריד או בפסטיבל מוזיקה.

בניית חנויות (בשיטה הרגילה) עלולה לגרום ליזמים הוצאות כספיות, כגון דמי שכירות עבור המבנה שנמצא בשיפוץ ואינו מחזיר השקעה או תשלומי קנסות בשל עבודות שיפוץ ממושכות במתחם ציבורי. כדי להתגבר על האתגר ולהוזיל עלויות, מציעה חברת IZK  פרויקטים פתרון יצירתי, המשמש בדרך כלל בנייה של קונסטרוקציות זמניות: הייצור, החיבור וההתקנות של החלקים מתבצע לא בתוך החנות עצמה אלא במפעל של החברה. לאחר שכל המשטחים והמידוף מוכנים, העבודה עוברת אל כותלי החנות, בה מבצעים רק את ההקמה עצמה.

חברת IZK פרויקטים: האתגרים

תהליך ייצור והקמת חללים מסחריים מצריך שיתוף פעולה בין בעלי מקצוע העוסקים במגוון תחומים: נגרות ופרזול, הנדסת חשמל ותאורה, אדריכלות, בנייה, עיצוב פנים ועוד. על מנת לבצע פרויקט הייצור וההקמה של חלל מסחרי באופן כוללני, מא' עד ת', יש צורך בבניית תכנית מקיפה, שתאפשר סנכרון בין התחומים והשלבים בתהליך.

הפרויקט מתחיל עם פיענוח וניתוח הדמיה ממוחשבת של המבנה, אשר נבנתה על ידי אדריכלים או מעצבי פנים. בשלב ראשון, על צוות עובדים של חברת IZK לבנות תכנית עבודה, לחשב את הזמנים והעלויות, לבחור חומרי גלם מתאימים. נגרות ובניה של שלד המבנה מתרחשת באחד משני המפעילים של החברה, בהתאם לקרבה גיאוגרפית למיקום המתחם. לאחר הבנייה עצמה, עוסק הצוות בעבודות משלימות: עיצוב ודקורציה של הקירות, יצירת שילוט ודברי הדפוס, התקנת שקעים חשמליים וגופי תאורה, בניית ריהוט ואלמנטים דקורטיביים.

כאמור, בניגוד למגוון חברות ישראליות המשתמשות בדגמי ביתנים סטנדרטיים, ב- IZK  פרויקטים מתמחים בבנייה בהתאמה אישית. צוות החברה יודע להתמודד עם אתגרים מורכבים בייצור מבנים בגדלים ובצורות מיוחדות, המצריכות מציאת פתרונות יצירתיים.

 

IZK פרויקטים – לאתר הבית.

ביתנים לתערוכות – לחץ כאן לצפיה.

Share this post

גלילה לראש העמוד