חושבים לעבור גישור גירושין?

גישור גירושין

זוג שעומד מול הליך גירושין, עשוי לחוש כאילו המלחמה לא תמה, אלא כרגע עומדים אל מול חזית נוספת, בה כל אחד ינסה למצוא עורך דין יותר איכותי שישיג עבורם תנאים יותר טובים. אי לכך במקום שכל צד יוציא סכומים רבים על עורך דין, במקום שתחושת המלחמה רק תעלה דרגה ובמקום שכלל השותפות תיגמר לצד תחושה רעה, טוב לדעת שבעידן של היום ניתן למצוא חלופה, טוב לדעת שעל מנת להגיע להסכם גירושין בעל תוקף משפטי – ניתן לא רק לגשת לעורך דין, אלא גם ניתן לגשת למגשר, ולכך יש מגוון יתרונות אותם נבחן במאמר הבא.

גישור גירושין

יתרונות של פיסוכולוג

מגשר אומנם אינו בקיא בכלל סוגיות החוק כגון עורך דין, אך יחד עם זאת הוא כן בקיא במגוון סוגיות נפשיות, ועל כן ביכולתו להתמודד מול שני אנשים בעלי משקעים קשים, ולעזור להם לבנות את מסמך הגירושין מתוך מקום מכבד ואידאלי עבור שני הצדדים. המגשר מבקש לסייע לבני הזוג לבחון את הדברים מזווית חיובית, המגשר עוצר על מנת לדון על טובת הילדים, הגשר עוזר להניח בצד כעסים והמגשר מראש מוביל לתחושה יותר טובה, וזאת כי שני הצדדים יודעים שהם אינם יוצאים לעוד מלחמה, אלא שניהם מתאמצים על מנת לסגור יפה את פרק הזמן שאותו הם חלקו ביחד, וכאשר פועלים מתוך טוב יותר יוצא יותר טוב.

נתוני מחקרים

מחקרים בתחום מעלים שזוגות אשר בחרו לפנות אל מגשר, הגיעו להסכמים הרבה יותר פוריים בכול הנוגע לנושאים כאובים, כגון משמרות על הילדים. כמו כן הרבה זוגות העידו שכלל ההליך היה מאוד יעיל ונעים עבורם, ולו כי הם זכו להשמיע את דעתם באופן רגוע ואילו העובדה שהיה צד שלישי ניטרלי ומנוסה שעמד באמצע, עזרה להם להתמודד עם כלל ההליך.

להפיק את המרב

לצד היתרונות הרבים של פנייה אל מגשר, גם יש לקחת בחשבון שלא כל מגשר ייעשה עבודה נאמנה, ועל כן יש לבחון רזומה ואף ניסיון. עם זאת, יש לשאול את השאלה כיצד ניתן להחליט לפנות אל מגשר ולא אל עו"ד? ובכן יש להבין שמדובר בצעדים אחרונים כזוג, בצעדים אשר ישפיעו על העתיד של כל אחד. אי לכך אם מבקשים ליצור עתיד כמה שיותר נוח וחיובי, יש להניח לרגע את הכעסים בצד ולשקול ביחד לפנות אל מגשר. פה נציין שטוב לדעת שההסכם אליו מגיעים באמצעות המגשר מקבל תוקף משפטי, וזאת באמצעות חתימה של שופט, כך שבין היתר גם מדובר בהליך הרבה יותר מהיר וזאת כי נמנעו שלל התנגחויות מיותרות.

גישור מרחוק

לבסוף נציין שעל מנת לעבור כהלכה הליך גישור, אין חובה לשבת ביחד באותו החדר ואף לא לשהות באותה מדינה. כיום נתן לעבור הליך גישור גירושין גם דרך סקייפ, כך שהשיחות יהיו הרבה יותר יעילות, ולו כי כאשר מרגישים בסביבה בטוחה (בבית), ניתן להציף את כלל הדברים באופן הרבה יותר אמתי ושקול.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גישור גירושין
שיעור הגירושים נמצא במגמת עלייה מאז שנות ה-80, והוא כעת בשיא של כל הזמנים. כולנו מודעים לעובדה שגירושים...
קרא עוד »
יול 03, 2022
מה לומדים בסדנה לכתיבה יוצרת?
סדנאות כתיבה יוצרת מספקות סביבה מטפחת ומעוררת לכותבים שאפתנים לשפר את כישוריהם, לחקור את היצירתיות...
קרא עוד »
יול 06, 2023
על ניתוח כפתורים ואטמי אוזניים לילדים 
ניתוח כפתורים נדרש לילדים אשר סובלים מהצטברות נוזלים באוזן התיכונה. הניתוח מאושר לאחר בדיקות שמיעה...
קרא עוד »
יונ 20, 2021