הגשת פטנט פרוביזורי-מה זה אומר?

הגשת פטנט

רישום פטנט הוא תהליך שבו אדם מעוניין לרשום המצאה כלשהי שלו כפטנט אשר יהיה שייך לו. בהליך רישום פטנט, האדם צריך לבדוק שאין פטנט כשלו אשר מישהו רשם אותו בעבר על שמו ולאחר מכן עליו להגיש למשרד הפטנטים את הבקשה לרישום הפטנט עליו הוא חשב, באופן מדויק הכולל את כל הפרטים הרלוונטיים לפטנט. כאשר הבקשה מתקבלת, היא תבחן על ידי המשרד ובדרך כלל רק לאחר שנתיים או שלוש, המשרד יאשר באופן סופי את הפטנט כפטנט רשום  על שמו של אותו אדם והוא יהיה בגדר פטנט רשום על שמו של האדם באופן חוקי, למשך 20 השנים הבאות מיום קבלת האישור.

הגשת פטנט

לעוד מידע על הגשת פטנט, לחצו כאן…

מהי הגשת פטנט פרוביזורי

הגשת פטנט פרוביזורי הינה הגשת פטנט זמנית. הגשת פטנט זמנית לרוב תוגש רק בארה"ב ובמידה והיא תתקבל, המגיש של הבקשה יקבל תקופת ארכה של 12 חודשים, אשר במהלכם הוא יידרש להגיש את התכנית המלאה והמפורטת על הפטנט שלו בכדי שהבקשה לפטנט תבחן ותקבל תוקף. במידה ואדם כלשהו מגיש את אותו סוג של פטנט לרישום, לאחר שהאדם שהגיש אותו קיבל את ההארכה- במידה והאדם שקיבל את ההארכה יגיש עד לתום תקופת ההארכה את הבקשה השלמה עבור רישום הפטנט, הרי שהוא יזכה בבדיקת בקשתו לרישום הפטנט ולא האדם שהגיש אחריו בקשה מלאה לרישום פטנט. בקשה המוגשת בארה"ב לפטנט פרוביזורי, תקפה ב127 מדינות.

מדוע כדאי לבחור בהגשת פטנט פרוביזורי

הגשת פטנט פרוביזורי רלוונטית בעיקר לאדם אשר לא מעוניין לשלם אגרה גבוהה מדי בתהליך רישום הפטנט שלו. מלבד זאת, הגשה זו רלוונטית לאדם אשר יש לו רעיון מעורפל לפטנט, אשר עדיין לא מספיק מדויק. במידה ואותו האדם חושש שמישהו יגיש בקשה לרישום אותו הפטנט לפניו, הוא יכול להגיש בקשה לפטנט פרוביזורי, אשר תכלול קווים בסיסיים של הפטנט עליו חשב ותעניק לו הארכה של 12 חודשים להגיש בקשה שלמה על הפטנט שלו. במהלך 12 החודשים הללו, הזכות תשמר לאותו האדם שקיבל את ההארכה על הפטנט. כמו כן, פטנט פרוביזורי תקף ב127 מדינות וזהו יתרון. בכדי להגיש בקשה בצורה הטובה ביותר עבור פטנט פרוביזורי, חשוב לבחור באנשי מקצוע אשר יוכלו לסייע לכם לארגן, לסגנן ולכתוב את הבקשה באופן המכובד והנכון ביותר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עבודה בבתי מלון – איך מתקבלים?
רבים הצעירים וגם מבוגרים שרוצים לעבוד בעבודה מסודרת. אחת האופציות שעומדות בפני מי שרוצה לעבוד באופן...
קרא עוד »
מאי 03, 2021
חימום באמצעות משאבות חום
בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא מכנה משותף בכל דבר שאנחנו עושים. אנחנו מנסים לחסוך כמה שיותר...
קרא עוד »
מאי 25, 2018
4 רעיונות לירח דבש מפנק במיוחד
רגע לאחר שאחרון האורחים עוזב את אולם האירועים, כבר אוספים את כל שאריות האוכל ועוגת החתונה ועם שק מלא...
קרא עוד »
מאי 25, 2018