נפט לקמין + נפט לחימום ביתי

המחירים של סוגי הדלק רבים בישראל עולים, הסיבה לכך היא שהשולטים בהם הם כל מדינות ערב, שאינם ביחסי מסחר טובים אתנו, ומהסיבה הזאת, הדלק הטוב והזול ביותר שמגיע אלינו על מנת שנשתמש בו הוא הנפט. לנפט יש מספר גדול של שימושים, אחד מהם הוא נפט לקמין, והמטרה העיקרית שלו היא לשמש כדלק נפט לחימום ביתי.

אז מדוע נפט לקמין זול יותר מחשמל להסקה?

החשמל הוא מקור אנרגיה העיקרי בישראל, ועיקר התוצרת שלו היא בתחנות כוח המשתמשות בפחם על מנת לייצר אותו. התהליך הוא פשוט, ישנו מיכל מים גדול, והפחם מחמם אותו. המים שמתחממים הופכים לאדים, וברגע שנוצר לחץ רב, הם הופכים לקיטור, והקיטור הזה משפיעה על דברים רבים, לדוגמה לחץ של קיטור מזיז דברים. כך הוא מזיז גלגל גדול שמניע גלגל נחושת גדול בתוך שדה מגנטי, ובאמצעות חוקי פיזיקה חשמליים שונים, נוצר חשמל. החימום של מיכל המים הגדול לוקח המון זמן, המון פחמים והמון חומרי בערה רבים. כל החשמל שמגיע הביתה משומש חזרה למטרות חימום שהן מבזבזות חשמל רב יחסית לכמות אנרגיה הגדולה שהושקעה לייצור החשמל, ולכן המחיר הוא גבוה. הנפט לעומת זאת בקמין הוא זול הרבה יותר מחשמל, ומחמם בצורה פשוטה יותר את חלל החדר.

כיצד הנפט מחמם את הבית?

נפט לקמין מגיע למכשיר הקמין, והקמין מפזר חום בחלל החדר בצורה כזאת שהוא לא מסיר את הלחות בחדר, לעומת מכשירי החשמל הרבים שפוגעים בלחות. דרך נוספת לנצל נפט לחימום ביתי היא באמצעות חימום הצנרות שמותקנות בפנים הבית. הצנרות הללו עוברות בכל הבית, ומחממות את הבית בצורה שטחית, כך שאין חימום נקודתי שמתפזר בצורה מהירה, אלא משטח גדול שמתחמם ומפזר חום לחדר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג כשר למהדרין – כל האורחים שלכם יהיו מרוצים
קייטרינג כשר למהדרין הוא טרנד הולך וגובר בתעשיית המזון. זוהי שיטת בישול העוקבת אחר כללים וכללים...
קרא עוד »
ינו 23, 2023
אוהל אבלים
השכרת אוהל אבלים עבור שבעה הוא אירוע קשה ומצער הפוקד כל אחד מאיתנו. בשעות הקשות והימים של ימות השבעה,...
קרא עוד »
יונ 05, 2019
מעצבים את הבית עם הדפסים
רוצים להוסיף קצת אופי ועניין לעיצוב הבית? הוסיפו הדפסים מיוחדים שיוכלו להשתלב נהדר בעיצוב הכללי....
קרא עוד »
נוב 24, 2021