תרומות – מדוע זה חשוב ואילו תרומות יכולות לעזור

תרומות

מספר פעמים בשנה דופקים על דלת הבית שלנו, ילדי תיכון שמבקשים מאיתנו לתרום עבור עמותות שונות, בין אם מדובר בעמותות מוכרות ובין אם מדובר בעמותות שאינן נמצאות בלב סדר היום הציבורי. לצד מבצעי התרמה שכאלה אנחנו יכולים למצוא עוד שורה של סיטואציות בהן אנחנו מתבקשים לתרום או יכולים לפנות בשביל לתרום מרצוננו.

הרעיון של תרומות הוא לא חדש, אך הוא כן עובר שינוי עם השנים, בין אם מדובר בשינוי לוגיסטי באופן מבצעים אותו ואם שינוי תודעתי, מה אנחנו באמת חושבים על תרומות וכיצד אנחנו רואים את זה.

תרומות

כשאנחנו מסתכלים על תרומות, אנחנו לרוב מסתכלים על זה מנקודת מבט של עזרה לאנשים או ארגונים שאין להם. במצב קלאסי המדינה היתה דואגת להם, אך במהלך עשרות השנים האחרונות המדינה החליטה מסיבות שונות, בין פרקטיות ובין אידיאולוגיות, שלא לעזור לכל אחד ולבקש מהציבור ומעמותות חיצוניות שיעשו זאת במקומה, מה שנקרא המגזר השלישי.

לכן אנחנו נמצאים במצב בו, אם אנחנו תורמים המדינה יוצאת מתוך נקודת הנחה שהיא לא צריכה לתרום ואם אנחנו לא תורמים, המדינה לא מוכנה לעזור ממילא. לכן רק התרומות שלנו יכולות לעזור. עם השנים כמות האנשים שנזקקים לעזרה עולה וכמות העמותות שמתרימות עבורם, גדלה.

כסף זו התרומה העיקרית שאנשים מספקים, ולו מהסיבה הפשוטה שזה הכי קל והכי זמין. אך האמת היא, שיש דרכים אחרות לתרום. אנחנו יכולים לתרום מזון, כזה שאנחנו קונים או מכינים, בגדים שיש לנו בבית ואנחנו לא עושים בהם שימוש, ספרים ובפרט ספרי לימוד, רהיטים ועוד שורה של אלמנטים וחפצים שיכולים לשמש כתרומות, בין אם זה לילדים או למבוגרים.

כאמור, תרומות היא הדרך שלנו לעזור לחברה, כעת השאלה היא, האם אנחנו מעוניינים לעשות את זה באופן קבוע מדי שנה או אפילו מדי חודש, או שנעשה זאת לעיתים רחוקות כאשר ארגון מסוים פונה אלינו ותופס אותנו במצב רוח טוב או שאנחנו מזדהה עם המטרה שלנו. בכל מקרה חשוב שנתרום בשביל לעזור לאנשים שצריכים את העזרה שלנו.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים עורך דין פלילי?
לא פעם קורה ואדם נעצר, נחשד או נחקר על עבירות פליליות כאלה או אחרות. זה יכול לקרות גם לאדם ישר דרך אשר...
קרא עוד »
אוג 04, 2019
מדביר בחיפה
מדביר בחיפה בחודשי הקיץ החמים לא מעט מזיקים וחרקים יכולים להגיח לפתע בביתנו, ואם אנו רוצים להתמודד...
קרא עוד »
אוק 09, 2016
הזדמנות של פעם בחיים – טיול לקילימנג'רו שתזכרו לתמיד
יש אנשים אשר עבורם הפעילות הספורטיבית המועדפת היא כזו שכוללת צלילה אל מעמקי הים, כאלה אשר אוהבים מאוד...
קרא עוד »
אוק 15, 2018