אורי לופוליאנסקי – האיש שהקים את 'יד שרה'

אורי לופוליאנסקי

לפעמים, רגע אחד בחיים, סיטואציה אחת יכול לשנות הכל, יכולה לשנות את כל מסלול חיינו מבלי שאנחנו חושבים על זה. זה בדיוק מה שקרה לאיש אורי לופוליאנסקי, אשר מצא את עצמו נדרש למוצר רפואי עבור הילד שלו, וכשהוא לא מצא אותו, זה העלה לו רעיון להקים ארגון אשר יעזור לאנשים לשכור מוצרים כאלה, ארגון אשר מוכר לכולנו כ"יד שרה".

אורי לופוליאנסקי

האיש שהקים את 'יד שרה' – אורי לופוליאנסקי

אומרים שמעשים גדולים מתחילים בחלומות קטנים, דברים אשר מתחילים בראש ולאט לאט קורמים עוד וגידים במציאות עד שהם משנים אותה. אין ספק שארגון יד שרה הוא דוגמא טובה לכך. בשנות השבעים כאשר אורי לופוליאנסקי היה אבא לילד קטן בירושלים, הוא היה זקוק למכשיר שיעזור לו, מאחר והוא נתקל בקשיים לוגיסטיים למצוא את המכשיר, הוא העריך שאיננו היחידי ולכן החל בתחילה להשאיל מכשיר אדים קטן שרכש לאנשים שונים בשכונה אשר היו זקוקים לו גם. עם הזמן, הוא רכש מכשירים נוספים והחל להשאיל גם אותם, עד שבשנת 1976 הוא ייסד את ארגון יד שרה.

הארגון אשר מתבסס על תרומות בעיקר, נועד לעזור לאנשים מכל המגזרים, בכל החברה הישראלית לקבל ציוד רפואי וכזה אשר מוגדר כטכנולוגיה מסייעת בצורה קלה וזולה. עם הזמן הארגון גדל וכיום הוא כולל מיזמים נוספים, בין היתר מיזמים שעוסקים לאנשים עם לקויות שונות, מיזמים שמטרתם לעזור לארגונים, בתי עסק ועוד.

למעשה אין היום משפחה שלא נעזרה או נעזרת, בצורה כזו או אחרת, בארגון יד שרה. בין אם זה לצורך השאלת כסא גלגלים, הליכונים, מכשירי אדים, מכשירי שמיעה, ועוד שורה ארוכה של ציוד ומכשירים לכל הגילאים ולכל האנשים. יתרה מזו, כיום הארגון מפעיל מערך מתנדבים שעוזר לאנשים, וכן מערך של גופים אשר נועד להרצות ולהסביר לגורמים שונים כיצד לפעול בנושא. זאת במטרה להרחיב את כמות הידע אשר קיים בנושאים אלו בשוק.

אין ספק שאורי לופוליאנסקי שינה לגמרי את ההתייחסות לנושא, ולראייה, זכייתו בפרס ישראל בשנת 1994 בשם ארגון יד שרה ותרומתו לחברה הישראלית מהיבטים אלו.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החגים עברו וזה גם זמן מצוין להתחדש בבית
רוצים להעביר שינוי בבית שלכם ולקנות ריהוט חדש או סתם מוצרים שישנו את האווירה הכוללת בבית? אם אתם...
קרא עוד »
דצמ 04, 2018
מטבחים כפריים
בחירה בעיצוב הבית היא אינה משימה של מה בכך. למעשה, אלו הבוחרים לעצב את ביתם בעצמם הם בעלי "ג'וק" או...
קרא עוד »
מרץ 28, 2018
אשפוז פסיכיאטרי פרטי – לחוויית טיפול המתאימה לכם
אם יש משימה אחת חשובה בחיים של בני משפחה של חולים פסיכיאטרים, בוודאי מדובר על הניסיון לספק שירותים...
קרא עוד »
ספט 22, 2020