עורך דין משפחה

עורך דין משפחה

אחד מתחומי המשפט הבולטים והרגישים ביותר, הוא התחום של דיני משפחה. מדובר על תחום נרחב מאוד, שמתייחס למגוון רחב של נושאים בהם מעורבים משפחות בדרכים שונות.

עורך דין משפחה מתעסק בנושאים כגון, גירושים, נישואים, משמורת ילדים, הסכמי ראיה, אפוטרופסות, אימוץ, צוואות, ירושות, הסכמי ממון, ועוד שורה ארוכה של נושאים שקשורים ישירות לכל הנושא של ילדים, הורים, סבים/סבות, אחים ואחיות.

לא במקרה התחום המשפחתי נחשב לאחד התחומים הרגישים ביותר בעולם המשפט. הרי התא המשפחתי הוא הבסיס שלו, הבסיס מתוכו אנחנו יוצאים אל העולם. כל התדיינות משפטית כזו או אחרת, בה מעורבת המשפחה, היא דבר לא פשוט ויכולה להפוך להיות ממשבר חולף לטראומה רחבה. אנחנו יכולים לראות את זה, למשל, במקרה של גירושים בין הורים, אז הילדים נמצאים באמצע, ולעיתים קרובות זה מוביל למשבר בינם לבין ההורים, בינם לבין עצמם, משבר עם טראומות רחבות אשר משפיעות באופן ניכר על העתיד שלהם.

אנחנו יכולים לראות את זה גם במקרה של צוואות וירושות, משפחות שלמות נקרעות בגלל זה, בעקבות מצב בו הילדים מוצאים את עצמם בריב אחד עם השני על הירושה של ההורים שלהם. אף על פי שהם היו ביחסים טובים מאוד לפני כן. זה יכול להיות מאוד בעייתי ולא נעים.

תפקידו של עורך דין משפחה, הוא מאוד ברור בנושאים אלה, מצד אחד המטרה שלו היא לגרום לצד שלו לנצח בתהליך, אך מצד שני, המטרה שלו היא לגרום לצד השני להבין, שלא תמיד הניצחון, בטח לא הניצחון המוחלט יכול לעזור לו. הרבה פעמים, בפרט במקרים של גירושים, אנחנו יכולים לראות את אחד מבני הזוג מוכן להילחם עד הסוף, מתוך כוונה להכריע ולהכניע את הצד השני שלא יקבל כלום, לא יקבל רכוש, לא יראה את הילדים וכן הלאה.

תפקידו של עורך דין משפחה הוא להבהיר ללקוח שלו, שגם אם ינצח הוא יפסיד, מאחר והילדים ייפגעו, הקשר עם הצד השני ייפגע, וזה לא יועיל למה שנשאר מהמשפחה. לכן עדיף לפעמים להפסיד קצת בשביל לנצח הרבה.

>> מידע נוסף אודות שירותיו של עורך דין משפחה http://www.avivitmoskovich.co.il

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת רכב בראשון לציון – השכרת רכב בעיר המרכזית של אזור השפלה
ראשון לציון, הממוקמת באזור המרכז של השפלה, היא עיר דינמית הידועה בתרבות התוססת שלה, חופי הים המדהימים...
קרא עוד »
ספט 22, 2023
בר מצווה – אירוע של פעם בחיים
החיים שלנו מורכבים מפסיפס רחב של אירועים המרכיבים את חיינו והופכים אותם למיוחדים. ישנם אין ספור...
קרא עוד »
יול 26, 2017
החתול לא אוכל? הכלב מתגרד ללא שליטה? 5 מצבים בהם מומלץ לפנות אל וטרינר באשדוד
כל כלב מגיע למצבים שונים בהם יש לפנות אתו לקבל מענה רפואי. אבל זה לא רק זה. כל מי שמגדל חיית מחמד יודע...
קרא עוד »
ינו 14, 2021