ליווי משפטי

ליווי משפטי הינו תהליך המתבצע על ידי עורך דין עבור הלקוח על מנת לנהל או לפתור סוגיה משפטית סבוכה, כגון ביצוע עסקאות מקרקעין, רישום פטנטים, תביעת פיצויים ועוד. כמו כן, ליווי משפטי יכול להינתן על בסיס ריטיינר, כאשר עורך הדין מטפל בכל הצרכים המשפטיים של הלקוח תמורת תשלום קבוע שסוכם מראש.

אילו פעולות מתבצעות במסגרת ליווי משפטי?

בניגוד לייעוץ משפטי העשוי להסתכם במתן דוח ההמלצות בנוגע לסוגיה שעל הפרק, ליווי משפטי דורש מעורך הדין לנהל את תיקו של הלקוח מתחילתו של התהליך ועד לסופו, ולבצע עבורו פעולות משפטיות מקצועיות, כגון עריכת חוזים או ביצוע התקשרויות עם הערכאות המשפטיות או מוסדות המס. השירות ניתן הן ללקוחות פרטיים והן לגופים עסקיים או ציבוריים, בכל תחום ההתמחות של המשפט האזרחי ואזרחי מסחרי.

תחומי הפעילות של ליווי משפטי מוגדרים על פי חוק עורכי הדין. כך, מותר לעורך דין לייצג את לקוחו בפני רשויות החוק, חברות פרטיות, מוסדות ציבוריים ופיננסיים ולהציג את התיק של הלקוח בפני הערכאות המשפטיות, כגון בתי המשפט ובתי הדין. עורך הדין רשאי לנהל התקשרויות רשמיות עבור לקוחו, לערוך חוזים והסכמים, לאסוף מידע ולתשאל עדים.

ליווי משפטי – התהליך

תהליך ליווי משפטי מתחיל עם איסוף המידע וניתוח השאלה המשפטית מבחינה חוקתית. על עורך הדין להבין את הסוגיה המשפטית על בוריה, הן מההיבט האישי של הלקוח והן מההיבט המשפטי. לאחר שלבי ההכנה קובע עורך דין את האסטרטגיה הכללית לניהול התיק ובונה תכנית פונקציונלית על מנת להשיג את התוצאה המבוקשת. כאשר יש צורך בטיעון התיק בבית המשפט, על עורך הדין להיערך בהתאם: לאסוף הוכחות לצדקתו של הלקוח, לתשאל עדים ועוד.  

ליווי משפטי לעסקים וחברות

מעריכת הסכם מייסדים, המותאם לאופי ומטרות החברה, ועד לרישום ברשם החברות, לווי משפטי לחברות עסקיות נדרש כבר בשלבים הראשונים של הקמתן. ניסוח הסכם מייסדים מצריך מעורך הדין ידע מעמיק בדיני החוזים ודיני החברות וכמו כן מחייב אותו להבין את הצרכים של החברה, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. כאשר מדובר במיזם סטארט אפ, יש צורך להגדיר ולתכנן מראש דרכים להגנה על הקניין הרוחני שברשות החברה. כך, עורך דין המלווה חברות העוסקות במרחב האינטרנט נדרש לעיתים לנסח תקנונים משפטיים, אשר מטרתם הינה להגן על נכסים אינטלקטואליים של החברה מפני תביעות משפטיות ולשמור על זכויות היוצרים.

על עורך הדין להיות מעורב בכל ההתקשרויות של החברה עם הגורמים העסקיים, אש נותנים או מקבלים שירותים של החברה, כגון אנשי שיווקי, משכירי הנכס, ספקים, לקוחות ועוד. הסדרת היחסים בין הגורמים העסקיים מתבצע על ידי ניסוח חוזי התקשרויות. במסגרת ליווי משפטי, על עורך הדין לערוך את החוזים באופן ייסודי ומקצועי בראיה קדימה וכך שישרתו את טובת הלקוח. בנוסף, בהליכי ההתקשרויות בין הלקוח והצד הנגדי, עורך הדין יבדוק כל הסכם משפטי של הצד הנגדי וידרוש שינויים ותיקונים במקרה הצורך.

ליווי משפטי לחברות עוסק גם בסוגיות המשפטיות הפנים ארגוניות ומסדיר את המעמד של העובדים בחברה מול המעסיקים. עורך דין מנסח את חוזה העובדה בין המעסיק והעובד, במטרה לשמור על הזכויות החוקיות של שני הצדדים וכמו כן מטפל בסכסוכי העובדים במקרה הצורך.

ייצוג וליווי משפטי לחברות

ייצוג וייעוץ משפטי לחברות עו"ד רגר

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ שינה
דפוסי השינה של ילדים, בוודאי של תינוקות, אינם זהים לאלו של מבוגרים. תינוקות ופעוטות זקוקים להרבה יותר...
קרא עוד »
מרץ 31, 2022
חדרי שינה מעוצבים
חדר השינה זהו החדר הכי שימושי בבית. למקרות שחדר השינה ממום על פי רוב בחלקו הפנימי של הבית והוא לא זה...
קרא עוד »
ספט 17, 2020
מערכות השקיה אוטומטיות
עיצוב גינה הוא לא תהליך קל. על מנת שהגינה שלכם תהיה מרחב טבעי ונעים, עליכם לרהט אותה בצורה הטובה ביותר,...
קרא עוד »
אוג 23, 2020