סוגי סדנאות לנשים – פיתוח והעצמה

העצמה נשית

בעשרים או שלושים השנה האחרונות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר סדנאות אשר מיועדות לנשים ומטרתן להעצים אותן. בסדנאות אלו אשר מועברות על ידי מאמנות אישיות לנשים וכן בעלות מקצוע בתחומים שונים, שקשורים הן לעולם של טיפול, אימון ומוטיבציה, המטרה היא להעניק לנשים כלים כיצד להתמודד עם מצבים שונים וסבוכים בעולם.

העצמה נשית

הרעיון של פיתוח והעצמה לנשים, התחיל לחלחל בשנות שישים בערך, אז החלו לתפוס את מקומן שתי תפיסות, הראשונה, הפמיניזם בגלגול הראשוני שלו, והשנייה, תפיסת האני וחשיבותו בעולם. לא עוד קולקטיב, לא עוד אומה או משפחה, אלא חשיבות האני בעולם. כך החלו להיווצר סדנאות לנשים שמיועדות לפתח אצלן, גם תודעה פמיניסטית במטרה שלא להפחית מעצמן ולא לוותר על עצמן, בין אם זה לבן הזוג, למשפחה או בכלל, וכן תודעה של חשיבות האני, גם לאישה שאמורה, לכאורה, לנהל משק בית, יש אני אשר יש לו מקום משלו בעולם והוא חשוב.

כיצד בנויות סדנאות נשים

סדנאות לנשים, סדנאות פיתוח והעצמה מועברות בצורות ובדרכים שונות, כך למשל אנחנו יכולים לראות מאמנות אישיות שמנסות לתת כלים לנשים, כיצד להתמודד עם מצבים שונים בהם הן נתקלות במציאות. זה יכול להיות מצבים מול בן הזוג, ילדים, מנהל בעבודה, מורה של הילד בכיתה ועוד.

כמו כן, אנחנו יכולים למצוא סדנאות דוגמא אישית. הכוונה לסדנאות אשר מועברות על ידי נשים פורצות דרך או נשים שיש להן סיפור אישי שיכול לבטא דוגמא אישית עבור נשים אחרות. הרעיון הוא, שאותן נשים יוכלו לקבל טיפים וכן מוסר השכל מהסיפור שלהן. כמובן שזה לא יכול להיות אחד לאחד אך זה בהחלט עוזר.

דוגמא נוספת היא של נשים אשר יוצרות דיאלוג משותף דרך הסדנא. בדרך כלל, מדובר על נשים שיש בהן קשר, בין אם מדובר בקשר על רקע גיל, מקום מגורים, זהות דתית או אתנית וכן על רקע עבר משותף.

חשוב לומר סדנאות פיתוח והעצמה יכולות להיות בכל גיל ויכולות להתאים לכל הנשים ללא הגבלה, על פי הצורך.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
במה מכון לאבחון פסיכולוגי יסייע לכם עם הילדים שלכם
התמודדות עם ילד שסובל מקשיים רגשיים אינה פשוטה. כהורים אנחנו נוטים להאשים את עצמנו ולעתים גם את הילד...
קרא עוד »
אוק 08, 2021
פרופילי אלומיניום – יתרונות של אלומיניום כחומר גלם
היוקרה של הבית שלנו תלויה בחומרי הגלם ממנו הוא עשוי. אם אנחנו רוצים לעשות שימוש בחומרי גלם איכותיים...
קרא עוד »
אוג 11, 2021
מקורות שונים ללקיחת הלוואות
לקיחת הלוואה היא פעולת המוכרת לתושבים רבים בישראל. לצערנו המציאות שאנו חיים בה מחייבת אותנו מפעם...
קרא עוד »
ינו 25, 2016