תפילין
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה הפעולה שכל יהודי עושה יום יום?

היהדות היא דת גדולה ומסועפת בעלת מנהגים רבים. לכל מנהג ביהדות יש משמעות וקשר בין אדם לה' ובין אדם לאדם. ככל שנקיים את מצוות היהדות כך יהיה טוב יותר. אחד מהמנהגים שאנחנו מבצעים יום יום הוא הנחת תפילין. כל יהודי שומר מצוות מניח בעת תפילת השחרית התפילין שלו. כאן אנחנו מבינים את החשיבות המיוחדת של התפילין ועד כמה היא משמעותית בדת שלנו. זוהי פעולה חשובה ביותר אליה אנחנו צריכים להיות מודעים. עקב חשיבות הנחת התפילין הרי שנהוג להיות נקיים בו. התפילין בנוי משני חלקים לראשו ליד ואנחנו צריכים להניח אותו בצורה יומיומית גם מסביב לראש וגם מסביב ליד.

תפילין

מה המשמעות של הנחת תפילין?

עקב העובדה כי בעת הנחת התפילין חייבים להיות נקיים הרי שילדים קטנים לא יכולים להניח תפילין. מכיוון שהם לא יוכלו לשמור על ניקיון הגוף שלנו בעת הנחת התפילין. על כן השתרש הנוהג כי בהנחת תפילין מתחילים רק בגיל 13 שהילד הופך מנער לגבר. בגיל זה הנער יודע כיצד להתנהג עם התפילין והוא מכבד אותם יותר מאשר ילד קטן. זוהי הסיבה מדוע להבדיל ממנהגים רבים מתחילים להניח תפילין רק מגיל 13. בתפילין עצמם ישנם פסוקים מהתנ"ך ומכן הקדושה שלו ומדוע אנחנו צריכים להבטיח כי הנחת התפילין תעשה בצורה טובה בהתאם למנהגים. שימו לב תפילין לא מניחים בחג או בשבת אלא רק בימי חול, זהו הנוהג וכך צריך לפעול.

תפילין מהודרות – תפילין בעלי משמעות מיוחדת

תפילין מהודרות עשוי מבהמה דקה והוא נבנה כמקשה אחת כאשר אנחנו מייצרים אותו. תפילין מהודרות יכול לספק אתכם בצורה הטובה ביותר ולהבטיח כי אתם תקבלו את התפילין היפים ביותר. תפילין מהודרות מבוקשות מאוד ולרוב המחיר שלהם הוגן. עם זאת, שימו לב לעתים משתלם להוציא עוד קצת כסף בכדי לקנות תפילין יותר איכותיים ולהבטיח כי אנחנו נקבל את התפילין הטובים ביותר. אל תתפשרו על איכות התפילין שלכם מכיוון שתפילין צריכים להחזיק מעמד למשך שנים רבות והם חייבים להיות עמידים וחזקים עקב כך.

Share this post

גלילה לראש העמוד