הורות משותפת

להקים משפחה זה נושא מורכב ולא תמיד פשוט, אז אם הכל הולך והחיים יחד טובים אז אין שום בעיה, אבל מה קורה כאשר היחסים בין בני הזוג עולים על שרטון והחיים המשותפים לפתע הופכים מורכבים ולא קלים כמו בהתחלה? ומה קורה כאשר יש ילדים ברקע? איך ניתן להתנהל בצורה נבונה ושכולה גם במערבולת רגשית וגם "בהר הגעש" הנפשי שנוצר. כאשר יש ילדים משותפת אפשר להגיע להסדרים על הורות משותפת המאפשרת זמנים קבועים בהם יוכלו הילדים להיפגש עם ההורים.

הליך של הורות משותפות

כדי שהילדים יחזרו לשגרה החדשה שנחתה עליהם חשוב מאד לפעול ברגישות ובהבנה מלאה, אם מדובר על ילדים קטנים מאד אז אין הרבה מידי מה לעשות או להסביר להם. אבל כאשר הילדים כבר בוגרים ומבינים חשוב לשתף אותה ושירגישו שהם חלק מהמשפחה למרות שעכשיו היא לא ביחד. כדי שנוהל הורות משותפת יהיה נכון ויפעל בצורה מכובדת יש להגיע להסכם בין בני הזוג אצל מי הילד יישאר באופן קבוע ואצל מי הוא יפגוש במועד שנקבע. גם נושא המזונות נכנס להסכם ההורות ויש לו חשיבות רבה .

מדובר בהליך לא קל הן מבחינה רגשית והן מבחינה בירוקרטית ולכן במצבים כאלו חשוב מאד לקחת בעל מקצוע מוסמך שיערוך את ההסכם בצורה מקצועית שתתאים גם לבן הזוג וגם לבת הזוג. כך השגרה החדשה תתקבל בהבנה של שני הצדדים . והרי טובת הילדים קודמת . ההורים תמיד רוצים שיהיה טוב לילדים ולכן חשוב להשאיר את הרושם שלמרות שיש פירוד בין ההורים אין זה אומר שהם לא יכולים להסתדר. ולכן מומלץ לערוך הסכם שכזה שיעזור למשפחה החדשה להתרגל למצב.

אם יש מחלוקות מה עושים?

כל פרידה היא קשה במיוחד שיש ילדים, ומה קורה כאשר יש מחלוקות בין ההורים? איך יכולים בכל זאת למצוא את החוט המקשר להסדר נכון וראוי? בעזרת מגשר או בעל מקצוע שישמע את שני הצדדים ויעזור להם לפתור את הבעיות העולות וצפות במהלך הסכם הורות משותפת לרוב בעל מקצוע ייתן פתרונות שיטיבו עם שני הצדדים.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגשת עתירה לבג"צ  – כל השלבים בתהליך
הגשת עתירה לבג"צ  - בסמכותה להכריע בכל נושאי חשיבות ציבורית ולפרש וליישם את החוק. כל השלבים בשביל...
קרא עוד »
מרץ 27, 2023
היסודות של עיצוב הזמנות לאירועים
כאשר מדובר על אירוח אירוע, בין אם מדובר בחתונה, מפגש חברה או חגיגה מיוחדת, אחד המרכיבים המכריעים ביותר...
קרא עוד »
מרץ 05, 2024
איך מסתדרים עם השכנים?
אם אתם רוצים לנהל מערכת יחסים טובה וידידותית עם השכנים שלכם, חשוב שתדעו כיצד ניתן לגור בשלווה...
קרא עוד »
אוק 27, 2017