מיזוג אוויר

אין ספק שאחת ההמצאות הכי חשובות בהיסטוריה של האנושות היא מיזוג אוויר. מה היינו עושים בלעדיו? בחודשי הקיץ החמים סביר להניח שהיינו מטפסים על הקירות ובחודשים הקרים היינו חונקים את הבית עם מפזרי חום וכדומה. מיזוג האוויר הוא כל כך הכרחי במיוחד במדינה כמו שלנו שהוא כבר מזמן הפך למוצר שאנחנו לא יכולים בלעדיו. בין אם מדובר ברכבים הפרטיים שלנו, בנייני משרדים או דירות מגורים, מיזוג אוויר הוא חובה.

וכמו כל המצאה טובה, גם מיזוג האוויר עובר שינויים בתחום. טכנולוגיות חדשות מחליפות טכנולוגיות ישנות, איכות הסביבה הופכת למשהו שיש לקחת בחשבון כיום כאשר רוכשים מערכות למיזוג אוויר וכמובן שככל שהזמן עובר, יותר ויותר מערכות מיזוג מוצאות את דרכם לשוק כשבנוסף למטרה הייעודית של קירור וחימום הן מנסות לחסוך לנו גם בצריכת החשמל ובעלויות הכספיות החודשיות.

כיום ניתן למצוא סוגים שונים בולטים בשוק מיזוג האוויר:

האינוורטר– בניגוד לטכנולוגיה המוכרת לנו שאיתה המזגנים שלנו מגיעים כבר שנים ארוכות, האינוורטר היא לא פחות מטכנולוגיה מהפכנית. אם בעבר, כאשר מזגן היה עובד ומגיע לטמפרטורה הרצויה, המדחס היה מפסיק לעבוד ומחדש את פעילותו כאשר הטמפרטורה היתה משתנה (מה שמביא לקיצור אורך חייו ושחיקה משמעותית שלו במשך הזמן), טכנולוגיית האינרווטר מאפשרת לנו תפוקה רציפה משתנה. כלומר, אין רק שני מצבים כמו בטכנולוגיה הישנה (או עובד או מופסק) אלא גם את הטווח שבניהם. ברגע שהטמפרטורה הרצויה מגיעה לחלל החדר, המדחס לא מפסיק לעבוד אלא מנמיך פעילות ומאפשר שמירה על רצף שוטף. בגלל שלא מדובר בפעולת כיבוי והתנעה יש חסכון משמעותי בצריכת החשמל.

רב מאייד– מדובר במערת שפועלת בצורה שקטה ביותר. היא מייצרת רמת לחות שמאפשרת לשמור על האוויר רטוב ולא יבש כמו שפעמים רבות קורה בפעילות מיזוג בטכנולוגיה ישנה. היא חסכונית במקום ומאפשרת ניצול מירבי של החלל.

מזגנים מפוצלים– מזגנים שמתאימים לחללים גדולים במיוחד כמו משרדים או קניונים. כיום, למזגנים מפוצלים יש מערכות מתקדמות המאפשרות לקבוע את הטמפרטורה הקבועה והאוויר אף עובר סינון בקטריאלי. כאמור גם מזגנים אלו נהנים מטכנולוגיית האינוורטר המהפכנית.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מטפלים בנשירת שיער אצל נשים?
עם כניסתם של טיפולי נשירת שיער, נשים כעת מודעות יותר לשיער שלהן. הם צריכים לעבור הרבה מתח ולדאוג איך...
קרא עוד »
אפר 28, 2023
חלוקת רכוש בין בני זוג – למה זה נושא כל כך חשוב?
אחד הנושאים הרגישים ביותר בתהליך גירושין בין בני זוג, הוא כל מה שקשור לנושא של חלוקת הרכוש ביניהם....
קרא עוד »
מאי 05, 2021
לקשט את הבית במילים
המאמר באדיבות Takiart מילים משמשות אותנו רבות לאורך היום. אנחנו מספרים ומקשיבים, מדווחים ועורכים...
קרא עוד »
מרץ 21, 2019