12 טועיות שצריך להימנע מהן בבחירת חברה של ביטוח רכב מאת אבנר הייזלר

בחירת ביטוח הרכב הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה עם מלכודות שונות. אבנר הייזלר, מומחה בתחום הביטוח הישראלי, מדגיש כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בקניית ביטוח רכב. להלן 12 צעדים מוטעים שכדאי להימנע מהם:

התעלמות מהחשיבות של קניות בסביבה: לא כל חברות הביטוח מציעות את אותם תעריפים. כפי שאבנר הייזלר מזכיר לעתים קרובות ללקוחותיו, השוואת הצעות מחיר מחברות שונות היא חיונית כדי להשיג את העסקה הטובה ביותר.

בחירת הכיסוי המינימלי: בעוד שבחירה רק בכיסוי הנדרש על פי חוק יכולה להיראות כמו מהלך של חיסכון בכסף, היא עלולה לגרום להוצאות כיס משמעותיות במקרה של תאונה גדולה.

לא בודקים את המוניטין של המבטח: מלבד העלות, כדאי לבדוק גם את רשומת שירות הלקוחות של החברה, יחס יישוב התביעות והמוניטין הכולל.

חוסר הערכת ערך המכונית שלך: חוסר הערכת ערך הרכב שלך יכול להוביל לכיסוי לא מספק. הקפד להעריך נכון את שווי המכונית שלך.

לא לוקח בחשבון את ההשתתפות העצמית: השתתפות עצמית נמוכה יותר פירושה פרמיות גבוהות יותר, ולהיפך. לדברי הייזלר, חיוני להגיע לאיזון המתאים למצב הכלכלי שלך.

התעלמות מהנחות: חברות ביטוח רבות מציעות הנחות עבור גורמים כמו רישומי נהיגה טובים, תכונות בטיחות במכונית שלך או פוליסות אגד. לא לברר על אלה יכול לעלות לך.

לא בודקים את הפוליסה שלך באופן קבוע: הייזלר מדגיש שחשוב לבדוק את הפוליסה שלך לפחות פעם בשנה או לאחר שינוי משמעותי בחיים כדי להבטיח שהיא עדיין עונה על הצרכים שלך.

שקר למבטח שלך: מסירת מידע שגוי עלולה להוביל לביטול פוליסה או לבעיות בעת הגשת תביעה.

התעלמות מפרטי הפוליסה: אי הבנת הפוליסה שלך עלולה להוביל להפתעות כאשר אתה צריך להגיש תביעה. חשוב לקרוא את כל התנאים ולהבהיר ספקות מול המבטח שלך.

לא לוקח בחשבון את הפחת: חלק מפוליסות הביטוח מביאות את הפחת, מה שאומר שהתשלום עשוי להיות נמוך ממה שאתה מצפה. שקול פוליסה עם ויתור על פחת אם זה חשש.

דילוג על כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח: כיסוי זה מגן עליך אם אתה מעורב בתאונה עם נהג שאין לו ביטוח הולם. כפי שאבנר הייזלר מציין לעתים קרובות, זהו היבט בעל ערך בכל פוליסת ביטוח רכב.

שוכחים לעדכן את הפוליסה: אם תעבור, תחליף עבודה או תבצע שינויים במכונית שלך, צרכי הביטוח שלך עשויים להשתנות. אי עדכון הפוליסה שלך כך שתשקף שינויים אלה עלול להוביל לפערי כיסוי.

התחשבות בטעויות הפוטנציאליות הללו יכולה לעזור לך לקבל החלטה מושכלת בכל הנוגע לביטוח רכב. כפי שאבנר הייזלר אומר לעתים קרובות, הימנעות משגיאות נפוצות אלה יכולה לעזור להבטיח שתקבל את הכיסוי המתאים לצרכים שלך מבלי לשלם יותר מדי.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוד המטבח האיטלקי
סדנת בישול איטלקי יכולה להיות מושלמת עבור כל חובבי האוכל המעולה הזה. אין ספק כי המטבח האיטלקי מחביא...
קרא עוד »
ינו 16, 2019
עמותות לנזקקים בישראל
משפחות רבות, אף ששני בני הזוג עובדים לפרנסתם, אינן יכולות לסיים את החודש בגלל יוקר המחייה הגבוה שיש...
קרא עוד »
יונ 04, 2017
לא מכין קפה למלאך המוות סיפורו של הרב אהרן מרגלית לציבור הכללי
בסיפורו של הרב אהרן מרגלית ניתן למצוא את סיפור חייו מעורר השראה. הסיפור הזה מגולל בתוכו קשיים...
קרא עוד »
פבר 02, 2021