דיכאון
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ההבדל בין דיכאון לחרדה

דיכאוןישנם לא מעטים אשר תוהים אודות ההבדל שבין דיכאון לחרדה, אך תדעו לכם שמדובר בשני תופעות שונות לחלוטין. אמנם בשני המקרים מדובר בבעיות נפשיות שמעיקות על חיינו בצורה כזו או אחרת, אך לכל אחת הדרך שלה להעיק על חיינו ולפגום בהם. במאמר נסביר את ההבדלים שבין שני הבעיות הללו, כך שתוכלו לדעת אם אתם סובלים מהן ולפנות אל הגורמים המקצועיים המתאימים.

דיכאון – במה מדובר?

כאשר המצב הנפשי שלנו מדוכדך ואנו פשוט יכולים לחיות את חיינו באופן שוטף הדבר יבוא לידי ביטוי בכך שאנו בעצם נהיה בדיכאון. אם אתם חשים לא במיטבתכם בשל דכדוך כזה או אחר, ישנו סיכוי לא רע בכלל שאתם סובלים מדיכאון. ישנם סוגים רבים של דיכאון, וכמובן שמבחינתכם אתם פשוט צריכים לשים לב שאתם נעזרים בגורמים המקצועיים המתאימים לשם קבלת הכוונה וייעוץ. אפשר לומר שביכולתו של פסיכולוג מוסמך לפתור לא מעט בעיות אצלכם ולעזור לכם להתמודד עם החיים בצורה טובה יותר.

לסבול מחרדה

חרדה זה מצב בו הגוף שלנו לא מתפקד כפי שאנו מצפים ממנו בסיטואציות חברתיות מאתגרות בדרך כלל. לדוגמה, כאשר חלקנו ניגשים למבחנים, לחלקנו הדבר יכול להיות כרוך בלחץ בלתי רגיל שרק יעיק וישפיע לרעה על איכות החיים שלנו. אם גם לכם יוצא לסבו לפעמים ממצב של חרדה שאתם מרגישים שפשוט לא מטיב עימכם, אנו נמליץ בחום לשים לב שאתם עושים משהו בשביל לשנות את המצב. בדרך כלל פסיכולוג או פסיכיאטר מוסמך זה האיש המקצוע שעליכם להיעזר בו בכדי לפתור את הבעיה.

אל תזניחו את הבעיה

זה לא משנה מאיזו בעיה נפשית אתם סובלים או חשים כי היא משפיעה על חייכם לרעה, בכדי שאתם תוכלו לחיות את החיים הטובים ביותר, חיים ללא צרות של דיכאון וחרדה שפשוט משאירות אתכם לאחור, אתם תהיו חייבים לפנות אל הגורמים המקצעויים הרלוונטיים לשם קבלת עזרה וטיפול במצב שאליו נקלעתם. אין לנו ספק בכלל שזה עשוי להטיב עימכם ולשנות את החיים שלכם. פשוט תתחילו בקבלת טיפול ולאחר מכן תתמידו בכך עד שתראו את השינוי שלו אתם מצפים. שיהיה בהצלחה בחיים החדשים נטולי החרדות והדכאונות. אתם תראות את החיים אחרת.

מאמר נוסף שכדאי לקרוא: מהי הפרעת קשב וריכוז

Share this post

גלילה לראש העמוד