תה קר - לא רק נסטי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

תה קר – לא רק נסטי

דמיינו יום חם במיוחד, אתם נמצאים בחוץ, בשמש, הולכים ממקום למקום, אתם מזיעים ורק רוצים לצנן את עצמכם, כוס תה קר, צונן, מרענן ומשיב נפש. המשקה שמכונה אייס טי ובעל זהות אמריקאית הוא בדיוק מה שאתם צריכים. 

איך מכינים תה? 

מאחורי כל תה עומד הרעיון של חליטה. חליטה משמעותה להשרות צמחים, פירות וירקות במים רותחים או קרים עד למיצוי הטעם. לעתים מספיקות כמה דקות ולפעמים יש צורך בכמה שעות. אפשר לחלוט צמחים בצורתם הטבעית או לייבש אותם ולייצר מהם תמציות לחליטה. 

מה אפשר לחלוט? 

למעשה כל פרי, ירק ועלה שיש לו טעם או סגולה רפואית, אפשר לחלוט ולהכין ממנו משקה או תרופה. למעשה אפילו קפה וקקאו יכולים להיחשב כחליטה מכיוון שהם צמחים שעוברים תהליך ובמפגש עם מים רותחים הם נחלטים והופכים למשקאות האהובים. 

למה כדאי לחלוט לבד? 

הסיבה המידית היא חיסכון בכסף. במקום להוציא כספים רבים על משקאות ממותקים, מבוססי כימיקלים שמשתמשים בתמציות טעם וריח ועולים כסף רב, תוכלו לחלוט בעצמכם את המשקה שלכם, להרכיב את הטעמים והשילובים האהובים עליכם, להשתמש בחומרי גלם איכותיים ובריאים אותם ניתן לרכוש דרך חנות תה מקצועית.

כמה רעיונות 

חליטות משתבחות עם הזמן, לכן אם אתם רוצים להפתיע אורחים עם חליטה טובה, הכינו אותה מוקדם יותר ותנו לה לספוג טעמים במשך כמה שעות. תוכלו לרכוש תערובות מוכנות לחליטה בטעמים שונים וכמות קטנה תוכל להספיק לכם לכמה ליטרים של משקה. פירות וירקות טריים יהיו הכי טובים לחליטה, תוכלו לקנות כמות גדולה להקפיא חלק ממנה לשימוש עתידי. שימו בכד שקוף מים קרים, טריים ונקיים והוסיפו להם פירות קפואים כמו פירות יער, ענבים, פרוסות לימון ועלי נענע. שתו לרוויה.

Share this post

גלילה לראש העמוד