מטבח גינה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מטבח גינה

גינה פרטית מאפשרת לכל אחד ליהנות מהמרחב החיצוני הצמוד לביתו, וכך להתאים את השימוש והמטרה של הגינה לכל צורך אם עבור עיצוב גינת נוי פסטורלית, תיחום השטח למתקנים ומשחקי חוץ עבור הילדים וגם את האפשרות לבשל מגוון מנות ומאכלים באוויר הפתוח. אם גם בכם טמונה חדוות הבישול וההנאה מהכנת מנות טעימות למשפחה וחברים, כדאי שתכירו את היתרונות והסיבות להתקנת מטבח גינה בשטח החיצוני של ביתכם. 

מה היתרונות של מטבח גינה?

מטבח גינה הוא מטבח קומפקטי ופרקטי המאפשר לבשל כל מנה העולה על הדעת בגינה הפרטית שנמצאת מחוץ לבית. באמצעות מטבח הגינה ניתן לחסוך את הלכלוך והעשן שנוצר בתוך הבית במהלך הבישולים, ובמקביל ליהנות מהבריזה הנעימה שיש באוויר הפתוח במהלך עבודות הבישול. בנוסף לבישול ניתן גם לאפות במטבח הגינה, זאת בהתאם לאבזור המטבח בתנורי חוץ ייעודיים כמו טאבון ביתי בו ניתן לאפות שלל מאפים ולחמים.

סוגים של מטבחי גינה

כמו מטבחי פנים לבית, גם מטבחי הגינה הם מודולריים ומאפשרים לבחור בין היצע גדול של מטבחים איכותיים ופרקטיים. כיוון שמדובר על מטבחים חיצוניים החשופים לפגעי מזג אוויר כמו גשם, שמש, רוח ואבק רוב מטבחי הגינה עשויים מחומרי גלם חזקים ועמידים דוגמת נירוסטה או עץ המבטיחים מינימום שחיקה ובלאי. 

המאפיינים המרכזיים של מטבחים סטנדרטיים הם תאי אחסון ומשטחי עבודה, ולכן מטבחי הגינה כוללים גם הם את המרכיבים הללו על פי הצרכים האישיים של כל אחד. ניתן למצוא מטבחי גינה בהם תאי האחסון כוללים גם מקררים או מקפיאים, ואילו תאי אחסון המשולבים עם מדפים ומגירות על פי הצורך. אמצעי נפוץ להכנת אוכל באוויר הפתוח הוא המנגל הביתי, שגם אותו ניתן לשלב בהתקנת מטבח גינה פרקטי ואיכותי מחוץ לבית.

מטבח גינה בהתאמה אישית

מטבחי גינה איכותיים מאפשרים להעניק לכל אחד את הנוחות שלו במהלך הבישול והכנת מאכלים, ולכן כדאי לפנות אל חברת חזות למטבח המתמחה בהתקנה של מטבחי גינה בהתאמה אישית על פי הצרכים האינדיבידואליים של כל לקוח.

Share this post

גלילה לראש העמוד