פאזלים 1
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

פאזלים – למה פאזל נחשב למשחק האולטימטיבי לילדים ומבוגרים כאחד

אם אתם מחפשים משחק איכותי שמצד אחד יאפשר לכם להעביר זמן מהנה וחוויתי עם הילדים שלכם ומצד שני יתרום גם לכם וגם להם, כדאי מאוד שתרכיבו יחד עם הילדים שלכם פאזלים. הפאזל הומצא לראשונה אי שם ב1760 ובעשור הראשון הוא שימש ככלי לימודי. כיום הוא מהווה הרבה יותר מפעילות מהנה עבור ילדים מבוגרים ויש לו לא מעט יתרונות טובים מאוד לרבות שיפור יכולות שונות שחשובות גם לילדים וגם למבוגרים. 

הזמינו פאזלים מג'ירפה >>>

למה כדאי לשחק עם הילדים בפאזל?

אז אם אתם עדיין מתלבטים למה כדאי לכם לשחק עם הילדים שלכם דווקא בפאזלים, הנה כמה יתרונות של משחק בפאזל:

ראשית כל, הפאזל מאפשר לשפר את יכולת הריכוז. ידוע כי כיום יכולת הריכוז של בני הדוק הצעיר היא נמוכה יותר ועל כן, פאזלים יכולים לשפר את יכולת הריכוז שלהם ולהאריך אותה. הפאזלים תורמים גם למבוגרים בכל הנוגע ליכולת הריכוז שלהם ומאפשרים להם להתרכז בצורה ממושכת במשימה.

שנית, הפאזל יכול לסייע לילדים שלכם ללמוד כיצד לזהות צורות. חשוב כמובן להתאים את הפאזל לגיל של הילד על מנת שהוא לא יגרום לו להתייאש באופן כלשהו. הפאזל יכול ללמד את הילד אודות צורות הנדסיות כגון: משולש, עיגול או מרובע.

יתרון נוסף של הרכבת פאזל הוא שיפור הזיכרון. כל מי שפתר אי פעם פאזל בחייו צריך לדעת כי המשחק המדובר מתבסס על זיכרון. על פי מומחים, מדובר על משחק אשר מסייע ביצירת קשרים בין התאים במוח שלנו וכן בשימוש קשרים קיימים וכך הוא בעתם משפר את תהליך ומהירות החשיבה. מדובר על משחק שיעיל מאוד לשיפור  הזיכרון לטווח הקצר ועל כן, הוא יעיל ואיכותי גם עבור ילדים וגם עבור מבוגרים.

Share this post

גלילה לראש העמוד