כמה עולה בדיקת החזר מס?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כמה עולה בדיקת החזר מס?

רבים מכם אולי לא מודעים לכך אולם ייתכן ויש לכם כסף שמגיע לכם ממס הכנסה השוכב בחשבונות הממשלתיים ואף אחד לא אומר לכם כלום על זה. בעוד הממשלה דואגת לגבות את המיסים בזמן ועד האגורה האחרונה, הרי שכאשר מדובר על החזר הכסף לאזרח ההגון שמשלם את המיסים בזמן בכל חודש היא לא ששה לשלם את הכספים הללו ולמעשה לא מעדכנת אפילו את האזרח על הכספים הללו. כדי שאותו אזרח ידע אם מגיעים לו כספים ממס הכנסה היא מאפשרת לאזרח לבצע בדיקת החזר מס הכנסה באופן עצמאי או באמצעות בא כוח מטעמו, להגיש את כל המסמכים הנדרשים ולאחר בדיקה מעמיקה בנושא, במידה ונמצא שאכן מגיע לו כסף הוא יקבל החזר.

מה הכוונה החזר מס הכנסה?

כל עובד שכיר משלם מיסים המופרשים לו באופן אוטומטי מתלוש המשכורת בכל חודש. במקרים מסוימים בעקבות שינוי בעבודה, עבודה ב2 עבודות או יותר וכן בעקבות שינויים שונים בחיים כמו מגורים, שינוי בתא המשפחתי, סטטוס בריאותי, הארכת חופשת היריון וסיבות נוספות ייתכן ויהיו הפרשים בין התשלומים שהועברו בפועל למס הכנסה לבין אלה שמגיעים להם בפועל. את ההפרשים צריך להחזיר לאזרח אולם הם לא חוזרים באופן אוטומטי אלא רק לאזרחים שדואגים להגיש דוח. 

מי מבצע את הבדיקה וכמה זה עולה?

את הדוחות והבקשה להחזרי מס ניתן להגיש עד 6 שנים אחורה. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי או לחסוך את הטרחה, הביורוקרטיה, הריצות, הזמן, השיחות מול פקידי השומה, המריבות וכאבי הראש על ידי פנייה אל החזרי מס TAXREF שהיא חברה המתמחה בהחזרי מס. אותה חברה תבצע את הבדיקה בהתאם למסמכים שלכם שתשלחו לה ותעדכן אתכם בדיוק כמה כספים מגיעים לכם (אם מגיעים לכם). מרבית החברות גובות סכום סימלי בעבור הבדיקה ופתיחת התיק וכמה אחוזים נוספים עבור שחרור הכספים.

Share this post

גלילה לראש העמוד