מה הדרכים האפשריות למניעת הריון ללא הורמונים?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה הדרכים האפשריות למניעת הריון ללא הורמונים?

כדי שתוכלי להמשיך ולקיים יחסים אינטימיים עם בן זוגך ללא חשש מכניסה להיריון לא רצוי, קיימים לשם כך מגוון אמצעי מניעה ייעודיים שיתנו לך את ההגנה והשקט הנפשי. כיוון שאינך מעוניינת להשפיע על גופך מתופעות לוואי לא נעימות, את מחפשת אחר אמצעי מניעה ללא הורמונים שיאפשרו לך לקיים יחסים ללא דאגות מכניסה להיריון.

כמובן שניתן לא להשתמש כלל באמצעי מניעה ופשוט לחשב את הימים במהלך החודש שהסיכויים בהם לקליטת הריון הם נמוכים, אך מדובר בסיכון מסוים ובהתעסקות מרובה בחישובים שפוגעת בספונטניות של החוויה. לכן כדאי שתכירי מה הדרכים האפשריות למניעת הריון ללא שימוש בהורמונים.

דרכים למניעת הריון ללא שימוש בהורמונים

  • דיאפרגמה – זהו אמצעי מניעה גמיש עשוי סיליקון ובעל צורת כיפה המוחדר אל הנרתיק, וכך מונע מעבר של תאי זרע מהנרתיק אל חלל הרחם וכן מפגש בין ביצית לזרע הנחוץ להפריה. בנוסף לאמצעי פיזי זה, דיאפרגמה מכילה חומר קוטל זרע הפוגע בפעילות תאי הזרע.
  • התקן תוך רחמי מנחושת – אמצעי מניעה נוסף שאינו מכיל הורמונים, אלא משחרר לחלל הרחם יוני נחושת המקשים על תאי הזרע לשרוד במהלך מסעם בגוף האישה, וכך מונעים הפריה בין ביצית לזרע ומימוש הריון.
  • קונדום – אמצעי מניעה ותיק ונפוץ עשוי לטקס, ובשונה מאמצעי מניעה אחרים הוא מיושם על איבר מינו של הגבר ובכך מונע מעבר פיזי של נוזל הזרע אל צוואר הרחם של האישה.
  • דף למניעת הריון – מדובר על דף גמיש המכיל חומר קוטל זרע ביעילות גבוהה, המוחדר אל נרתיק האישה לפני קיום היחסים ובך מעניק הגנה אפקטיבית מכניסה להיריון.

לסיכום, קיימים אמצעי מניעה לא הורמונליים שונים, אך כדי למצוא את המומלץ ביותר שיתאים לך כדאי להיעזר ברופא הנשים שלך.

Share this post

גלילה לראש העמוד