כורסת עור או כורסת בד – מה עדיף?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כורסת עור או כורסת בד – מה עדיף?

התלבטות נפוצה שקיימת בנושא הרהיטים, היא בין כורסת בד לכורסת עור. כל מיני מחשבות ותהיות עולות, כשרוצים לחפש את הכורסא שתשתלב בצורה הכי טובה, עם העיצוב של הבית והאנשים הנמצאים.

הבחירה בין כורסת בד לכורסת עור תושפע מפרמטרים כמו מה גילאי האנשים בבית והאם יש חיות – האם יש ילדים? האם בעלי חיים הם חלק מהסביבה הביתית? קיימים כל מיני נתונים שצריך לבדוק לפני הרכישה, ומידע להתבוסס עליו.

כשזה מגיע לבחירה בין כורסאות ששתיהן בתכליתן טובות מאוד, אבל כל סוג של ריפוד מקדם צרכים שונים –  איך יודעים לבחור את המתאים ביותר?

 

יתרונות וחסרונות – כורסת בד

מגוון מאוד גדול קיים לריפוד בד מבחינת סגנונות – צבעים שונים, הדפסים וסוגי בד קרירים, חמימים וכדומה. כורסת בד היא יותר נעימה למגע, וניתן לשמור על מראה הבד(לא חייב אפילו באופן יום-יומי), עמידותו וניקיונו. אך יש לזכור, כי כל סוג בד (קטיפה וכו') מתנהל שונה בנוגע ללכלוכים – חלק מהבדים אינם מתמודדים היטב עם כתמים וניקויים, אלא רק בדרך ניקיון מסוימת, וחלק מהבדים האחרים יכולים להתנהג באופן קליל יותר עם כתמים. ניתן גם למצוא מושבי טלוויזיה תפורים מבד, ומאפשרים ישיבה נוחה ונעימה במהלך הצפייה בטלוויזיה.

 

יתרונות וחסרונות – כורסת עור

כורסת עור היא כורסא שמשדרת אלגנטיות ויוקרה. כורסת העור היא חלקה, בעלת יכולת ניקוי מהירה, ובמידה ויש לכם כלב בבית – כורסת העור הופכת את בעיית השערות על הספה, לקלה הרבה יותר. מה שכן, שריטות הציפורניים כן יכולות להשפיע הרבה על מראה הכורסא. העור אינו סופג נוזלים, ושומר על המראה שלו כחדש בעזרת נתון זה. עניין הכסף מהווה חיסרון נוסף עבור חלקנו, מכיוון שמחיר כורסת העור הוא גבוה בדרך כלל.

Share this post

גלילה לראש העמוד