נעליים לפעוטות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

נעלי הליכה לצעד ראשון

הילד או הילדה שלכם התחילו ללכת? התרגשות. כדי למקסם את תהליך ההתפתחות של הילד שלכם עליכם לרכוש כמובן נעליים מתאימות לרגליים הקטנטנות. איך עושים את זה נכון? איזה סוג נעל הכי טובה לכף רגל של ילד קטן? תכף נראה.

הורים רבים שמגיעים לשלב הנעליים פונים לחנות ומתרגשים ממבחר הנעליים הקטנות והחמודות שמציעים להם, הם כמעט לא יכולים לא לקנות אותם. אולם חשוב להבין שלא כל נעליים מומלצות. וכשאנחנו אומרים שלא כל נעליים מומלצות אנחנו גם מתכוונים לזה שיש בשוק נעליים לפעוטות שיכולות להזיק להתפתחות של תינוק.

אתם שואלים איך קורה דבר כזה? ובכן, תשאלו את היצרנים, אבל זה לא חדש מהיום. יש יצרנים ששמים את הדגש על המראה החיצוני של הנעל במקום על הנוחות כדי למכור יותר. אז איך באמת בוחרים נעלי צעד ראשון? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

נעלי צעד ראשון

נעלי צעד ראשון אמורות להיות קודם כל מותאמות להליכה של הקטן, שירגיש בנוח אתם. מה זה אומר? בדרך כלל למי שלא רגיל ללבוש נעליים, התחושה היא כמו ללכת עם זוג קופסאות על הרגליים ברחוב, כלומר, הנעליים "מאלצים" את הרגל לצורת הליכה מסוימת וזה לא אמור להיות.

בשלבי ההתחלה ההליכה של הקטן אמורה להיות חופשית לחלוטין, לכן, הנעל אמורה להיות מחומר רך שמעודד את הרגל להליכה הטבעית שלה. בנוסף, כדאי שהיא תהיה קלת משקל כדי לא להכביד ולהפעיל לחץ על כף הרגל של התינוק. הרעיון הוא שהנעל תורגש כמה שפחות ותשלב באופן טבעי לתינוק בהליכה שלו. ראו לדוגמה נעלי בד לתינוקות!

כמו כן חשוב לבדוק שהחומר ממנו עשויה הנעל הינו חומר נושם, כדי שהעור העדין של כף הרגל לא יינזק חלילה הוא זקוק לאוויר.

Share this post

גלילה לראש העמוד