לפני צבא
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כלי לבניית רשימת ציוד לגיוס – כיצד משתמשים בו?

אחת השאלות הגדולות והחשובות ביותר שעומדות בפני צעירים וצעירות אשר עומדים להתגייס, היא כיצד לקנות ציוד מתאים לסוג השירות שלהם. אומנם חיילים וחיילות רבים, חוזרים מדי יום הביתה, אך ישנם חיילים שסוגרים שבוע, שבועיים ויותר בבסיס, בוודאי בתקופת הטירונות או האימונים, ולכן הם נדרשים להכין רשימת ציוד לגיוס מתאימה. 

הרשימה החשובה ביותר היא זו שמיועדת לגיוס. לא רק בגלל שרשימה זו תשרת אותם בזמן הטירונות, אלא גם בגלל העובדה שעד כה הם מעולם לא שירתו בצבא, אז הם לא יודעים מה עליהם להביא איתם לבסיס והם לא מקבלים דברים שיכולים לשרת אותם. 

תקופת הטירונות היא תקופה ראשונית, שמחייבת אותם לרכוש פריטים רלוונטיים, בהם יוכלו לעשות שימוש בזמן שהם נשארים בבסיס, עד שיקבלו שחרור הביתה בסופשבוע או בסיום הטירונות. 

אחת הדרכים לדעת מה לקנות לקראת הגיוס, היא באמצעות כלי ממוחשב. מדובר על כלי שמאפשר להם לעשות רשימה אשר מבוססת על פי פרמטרים שונים. זה יכול לעזור להם גם מבחינה מעשית וגם מבחינה כלכלית. 

כיצד עובדים עם כלי זה?

העיקרון הוא פשוט, קובעים גובה של תקציב מסוים, מגדירים את סוג השירות, קרי סוג הטירונות, אליו נשלחים על ידי הצבא, משך זמן הטירונות, משך הזמן שנצטרך להיות בבסיס מבלי לצאת הביתה, בהתאם לכל התנאים, הכלי יודע להציג בפנינו רשימות של פריטים שיכולים לעזור לנו. כך אנחנו לא צריכים לעשות חישובים בעצמנו, מה לקנות והאם זה עומד בגבולות התקציב שלנו. 

חשוב להבהיר, ייתכן מאוד שנצטרך להוסיף דברים שהם חיוניים עבורנו מבחינה אישית, וכן ייתכן שחלק מהדברים לא נצטרך לקנות כי יש לנו אותם או מכל סיבה אחרת. למידע נוסף היכנסו לאתר לפני צבא

Share this post

גלילה לראש העמוד