חטיבת ביניים הרצוג
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חטיבת ביניים הרצוג – החשיבות שלה לילד שלכם

הרבה פעמים הורים מתייחסים למוסד הלימודים אליו הם שולחים את הילד שלהם, אך ורק מהצד של המורים, הצוות במקום, ובכל מה שקשור להיבט של חינוך והוראה. זאת בזמן שיש הרבה מאוד נקודות נוספות שחשוב להתייחס אליהן, שכן הן חיוניות בצורה כזו או אחרת לאופן בו הילד יגדל ויתפתח. 

למשל, אחת הנקודות המהותיות היא כל מה שקשור להיבט החברתי. לא רק במובן של איך ילדים אחרים יתייחסו לילד שלהם, אלא גם במובנים הרבה יותר רחבים. אם מדובר במוסד חינוכי חיובי, מוסד חינוכי שמעודד פעילויות משותפות, וכן האם ילדים שנרשמים אליו מוכרים לילד שלהם והוא ירגיש איתם נוח, אפילו בשביל לייצר קשרים חברתיים לאורך זמן. 

בחטיבת ביניים של בית ספר הרצוג קדימה צורן, דואגים גם להיבט זה. לא מסתפקים כאן רק בהיבט של חינוך, תוכניות לימודים וכדומה, אלא גם להיבטים חברתיים שונים. המטרה היא, שהילד ירגיש שיש לו כאן בית, יש לו חברים אשר ייתכן וילוו אותו כל החיים 

חברויות בעולם העכשווי

אין ספק שילדים היום יכולים לייצר חברויות רבות יותר מאשר בעבר, בין היתר בזכות האינטרנט, חוגים ופעילויות שונות, אך עדיין בית הספר מהווה את המוקד העיקרי ליצירת חברויות שונות. לכן, הצוות גם משקיע בכך זמן ומחשבה, כיצד לייצר מצב שהילדים יתחברו אחד עם השני, יפעלו ביחד ויבצעו פעילויות שונות במשותף. 

זה בא לידי ביטוי במסלולי הלימוד, וכן זה בא לידי בשורה ארוכה של פעילויות ייחודיות, אשר קשורות לתחומים שונים, תחומים שמדברים אל כל הילדים או אל קבוצות רחבות מהן. כך יוצרים קשר הדוק, אשר חורג לא פעם מבית הספר ועובר גם לשעות שמחוץ לזמן הלימודים הפורמלי.

Share this post

גלילה לראש העמוד