משחקים טיפוליים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

משחקים טיפוליים

הקורסים המיועדים לשפר את רמת הכישורים החברתיים של הילדים אשר מתקיימים ברמה של אחד על אחד, או בקבוצות וזאת בהתאם לכמה פרמטרים אישיים של כל ילד.

משחקים טיפוליים 

אחת השיטות לסייע לילדים הללו היא באמצעות משחקים טיפוליים. הילדים משחקים בביתם ובגן הילדים בסוגים שונים של משחקים ולכן גם המשחקים בסדנאות נראים להם כמשחקים רגילים. הם לא מודעים לעובדה שמדובר במשחקים טיפוליים, אשר יש להם מטרה ספציפית ולכן מחליט המטפל לבחור במשחק ספציפי זה.

במהלך המשחק הילדים לומדים דברים רבים, את דרכי המשחק את החשיבה שיש לבצע לאורך כל הדרך, את נושא התחרותיות מול המשחק הנוסף, את החשיבה, יצירת האסטרטגיה ושימוש בטקטיקות שונות כדי להגיע למטרה.

מדובר במשחקים מתוחכמים מאד ולכן לוקח לילד כמה מהלכים עד שהוא מבין את אופן ההתנהלות מה כדאי לבצע כמו קניית בתים ומה לא כדאי לבצע כמו קניית מתחמים לא פעילים. באופן טבעי כל ילד מעוניין לנצח במשחק אך מה שחשוב הוא להקנות לו את המסוגלות ליהנות מהדרך, מהמשחק עצמו. כמו כן לווסת את הרגשות שלו, לשלוט בכעסים אם הוא חושב שבוצע מהלך לא תקין על ידי המשחק השני וכל זאת תוך העברת הנחיות מדויקות על אופן המשחק, מיתון רמת האימפולסיביות והעצמת היכולת לדחות סיפוקים.

התמודדות עם מצבים שונים במשחקים הטיפוליים 

בכל משחק הילד עושה כל שניתן כדי לצלוח את המשימות ואת כל האתגרים שמציבים בפניו. המטפל מסביר לו בכל צומת דרכים, אילו אפשרויות עומדות בפניו וכיצד יוכל ללמוד את דרכי ההתמודדות עם כל קושי וזאת בדרך קלה שמלאה בהבנה ובחמלה, כדי שהילד יבין את הסיטואציה וירתום את מלוא כוחותיו כדי ללמוד דרכים להצלחה.

קראו גם על פיתוח מיומנויות חברתיות אצל ילדים https://www.galsuccess.com/schools

Share this post

גלילה לראש העמוד