מדריך לכתיבת קורות חיים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מדריך לכתיבת קורות חיים

כל כניסה לעבודה חדשה, תאה לאחר קריאת קורות חיים של מועמד. יש חשיבות רבה להיעזר במדריך לכתיבת קורות חיים ולרשום את קורות החיים בצורה נכונה ומקצועית, כדי להגביר את הסיכויים להחלטה חיובית אצל המראיין. אז איך עושים את זה וממה צריך להיזהר בהכנת קו"ח?!

מדריך לכתיבת קורות חיים |

מגייסים למקומות עבודה נעזרים רבות בקורות החיים של אדם לצורך החלטה האם הוא מתאים לעבודה או שמה עליו לחפש אותה המקום אחר. כדי לגרום למראיין לתעדף אתכם על פני אחרים, תצטרכו להוכיח לו שאתם באמת ראויים לעבודה זו.

בקורות החיים, ניתן לפרוס את כל מה שחשוב לכל ומתאים בצורה נכונה למקצוע המבוקש. אם מדובר בעבודת נגרות, הרחיבו על יכולת בניית הרהיטים שלכם. אם בגיוס עובדים, הרשימו את המראיין ביכולת השכנוע שלכם וברטוריקה הנצרכת לה.

חשיבות קו"ח |

לא ניתן להדגיש מספיק את החשיבות של קורות חיים מקצועיים הכתובים היטב. קורות חיים הם אמצעי לפרסום עצמי, זהו האמצעי הראשון בו אתם משתמשים כדי להציג את עצמכם כמועמדים לעבודה ולנסות לטעון שאתם המועמדים הטובים ביותר למעסיק פוטנציאלי.

קורות חיים מקצועיים הם תמיד מסמך מתפתח, שמשתפר לאורך זמן במהלך הקריירה שלכם, אז המשיכו לשנות אותו ולשפר אותו לאחר הטיוטה הראשונה שלו ושמרו את הגרסאות השונות כאשר אתם מתקדמים בקריירה שבחרתם.

כמה זמן לוקח למעסיק להחליט על קבלה לעבודה? |

בממוצע, לוקח למעסיק או למגייס 8 – 10 שניות בלבד, כדי להחליט האם אתם אלו שתכנסו לעבודה במקום המתחרים האחרים.

בדיוק בגלל זה, חשוב מאוד לבדוק ולעמול על קורות החיים שלכם ולהבין אם רשמתם בהם את כל מה שחשוב. באופן כללי, תמיד תוכלו להיעזר בפלטפורמות חינמיות להכנת קו"ח.

Share this post

גלילה לראש העמוד