משכנתא חוץ בנקאית
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

משכנתא חוץ בנקאית – כך עושים זאת נכון

מעוניינים לקחת משכנתא חוץ בנקאית? מומלץ מאוד לבדוק את האפשרות הזו שוב. אמנם נכון, מהפרסומות ואנשי החברה המחויכים זה נראה מבטיח ובסך הכול די משתלם, אבל למען האמת זה ממש לא ככה.

מי שלא מבין במקצוע הפיננסי יתקשה להבין בכלל כיצד בנויות אותן משכנתאות ואיך במהלך השנים, אתם משלמים ריביות גבוהות בהרבה ממה שהייתם משיגים מהבנק.

לרוב, האזרח הפשוט יבדוק האם הוא פשוט יכול לעמוד בתשלומים ובכך זה נגמר מבחינתו. החברות יודעות את זה ולכן הם יציעו לכם את התנאים הכי נוחים בעולם לתשלום, אבל האם זה באמת משתלם? קשה להניח שכן.

אם בין כך החלטתם ללכת על זה, כדאי שתדעו כמה דברים לפני.

משכנתא חוץ בנקאית:

כאשר אתם לוקחים משכנתא חוץ בנקאית, כדאי לעשות את הצעד הזה בשיקול של איש מקצוע. על פי רוב העסקאות האלו לא ממש משתלמות והמקרים היחידים שכדאי לעשות אותן זה כשאין ברירה.

אם הגעתם לגיל ממש מבוגר בלי חסכונות ואתם כבר רוצים דירה משלכם, האופציה היא לקחת משכנתא חוץ בנקאית.

בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם מישהו שמבין, כי אולי יש דרכים נוספות שלא חשבתם עליהם. אולי אתם יכולים, למשל, לשעבד נכס של קרוב משפחה או חבר שמוכן לעשות את זה עבורכם.

הסיבה שעדיף לבחור בדרך הזו היא, כי בדרך כלל משכנתא חוץ בנקאית נושאת ריביות גבוהות שלא כדאי לשלם.

בכל אופן, כאשר אתם הולכים על זה מומלץ לפנות לכמה חברות ולהתמקח על התנאים. אתם תופתעו לגלות כמה אתם חשובים לחברה הואיל ומדובר בלא מעט כסף. יהיו חברות שיסכימו לתת לכם תנאים טובים יותר בתנאי שתבחרו בהם.

נכתב בשיתוף אתר תשואות פיננסים

Share this post

גלילה לראש העמוד