טיפולי פוריות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפולי פוריות

לרוב הזוגות יש חלום: חלום לחבוק בזרועותיהם את ילדיהם הקטנים. את פרי אהבתם. ואכן אחוז גדול מההורים זוכה לכך, ללא מאמץ ניכר. אבל מה עם האחוז הגדול שאינו מצליח להרות בדיוק מתי שהוא מעוניין בכך? טיפולי פוריות IVF הפכו לחלק בלתי נפרד מתרבות המערב וכיום יש אחוז גדול של אנשים שעוברים את הטיפולים בצורה מתקדמת ובהתאם לממצאים ולצרכים של אותם זוגות. 

אם אתם מגלים שלא מאד קל לכם להרות/ אם בכול חודש אתם ממתינים לתוצאה חיובית בבדיקה ההיריון אבל מגלים שגם הפעם אין הריון, או אם אתם רוצים להרות למרות גיל מתקדם או מצב אישי כזה או אחר – כדאי לשקול בחיוב טיפולי פוריות. 

מה צריך לדעת על טיפולי פוריות 

בראשית חשוב להבין שאתם לא לבד. כיום יותר מחצי מהישראלים עוברים טיפולים כאלה ונעזרים ברופאים המתמחים בתחום כמו מיילדות וגניקולוגיה. רופאים בכירים (כמו ד"ר איליה בורד מומחה פוריותעוסקים בהפריה חוץ גופית ויודעים כיצד לייצר מחזורי הפריה עבור יחידים, זוגות ועבור זוגות חד מיניים. הטיפולים מתבצעים בדרך כלל בבית חולים פרטי וחשוב לבחור מרכז רפואי להפריה חוץ גופית אשר מבצע מספר רב של מחזורי הפריה בשנה. 

הפריה חוץ גופית נעשית בזמן שביצית משתחררת מהשחלה ונקלטת בחצוצרה. בהפריה חוץ גופית או מלאכותית מספקים המומחים תרופות הורמונאליות שמשחררות את הביציות, תוך שאיבה של הביציות מהחצוצרה. לאחר כאשר המומחים מפרים את הביציות באמצעות זרע מתאים עד להצלחה. לאחר מכן מחזירים את הביצית המופרית לרחם כדי ליצור הריון ואף שומרים ביציות מופרות למקרה שההיריון לא יקרה. כך רבים הזוגות שנהנים מהורות ומצפים לילד המקסים שייוולד מהתהליך המתקדם. 

Share this post

גלילה לראש העמוד