חנוכיה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חנוכיה

ימי החנוכה המתקרבים ובאים, גורמים ללא מעט אנשים לתהות מה עומד מאחורי מצוות הדלקת נירות חנוכה. על אף שכולנו מכירים את ההסבר הפשוט הכרוך בניצחון המכבים המעטים את היוונים הרבים ואת נס החנוכה של פח השמן שהספיק לשמונה ימים, הרי שרבים תוהים מה מסתתר מעבר לסיפור הנס הבסיסי של חנוכה. חנוכיה מסמלת לנו את ניצחון המעטים על הרבים ולא פעם, הדבר אכן נראה תמוה. כיצד קובץ קטן של יהודים ניצח את אחד הצבאות החזקים ביותר בעולם?

החנוכייה – מה היא מסמלת לנו?

כאמור, העובדה ההיסטורית של ניצחון מעטים אומה שלמה גדולה וחזקה וכן, העובדה שכד שמן קטן של שמן זית שבדרך כלל מספיק ליום אחד הספיק פתאום לשמונה ימים, גורמים לנו לתהות מה אנו יכולים לקחת מכך לחיינו שלנו ומה החנוכייה אמורה לסמל לנו. החנוכייה באה ללמד אותנו שיש ניסים, גם אם קשה לנו לראות אותם או להאמין בכך. כדאי להיות צדיק ולא משנה כמה המצב שלך קשה או חסר תקווה. בסופו של דבר, הצדיקים תמיד מנצחים והניסים מגיעים למי שבאמת מגיע לו.

ניסים בזמן הזה

ניסים יכולים להיות גם לאדם צדיק וגם לאדם לא צדיק בשל זכות אבות שיש לו. כך לדוגמא: אם האדם עצמו איננו צדיק אך אביו או סביו היו צדיקים, לא פעם יגיעו אליו ניסים בשל זכות אבותיו ולא בשל הזכות שלו עצמה. בכל שמונת ימי החנוכה שאנו מדליקים את החנוכייה, הקב"ה מצפה שנזכור את הניצחון של הצדיקים על הרשעים בזכות אהבת חינם. בכל ערב מחדש בהדלקת הנרות, חשוב מאוד שנזכור כמה חשוב למלא את עצמו באהבת חינם וברצון טוב לעשות את מה שהקב"ה מצפה שנעשה. עצם ההרהור ברצון הטוב עושה נחת רוח לבורא עולם ומכניס אור גדול לנשמה.

נכתב בשיתוף אתר http://vlk.co.il/

Share this post

גלילה לראש העמוד