מאיזה גיל מומלץ להתחיל קרב מגע
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מאיזה גיל מומלץ להתחיל קרב מגע

קרב מגע היא תורת אימון משמעותית ולכן אפשר ללמוד אותה החל בגיל 10 ומעלה. ילדים בכיתה ד' הם בוגרים ומתחילים לעצב את האישיות שלהם ולכן זה בדיוק הזמן ללמוד גם הגנה עצמית באמצעות קרב מגע.

קבוצות למידה של קרב מגע 

בקרב מגע לומדים שיטות שונות של הגנה עצמית כדי להגן על הגוף בשעה שמישהו תוקף אותנו. הילדים בגיל זה כבר יציבים בעמידתם ולרבים מהם יש כושר גופני מעולה, כי הם משחקים במשחקים שונים כמו כדורגל או כדורסל ולכן גם סף הסיבולת שלהם הוא בעלייה מתמדת.

הילדים מפתחים את יכולת התגובה המהירה שלהם בסיטואציות שונות שקורות להם בחיי היום יום כדי להגביר את המודעות לכל מה שקורה בסביבתם ולרמת הערנות שלהם. כאשר נשקפת סכנה הם צריכים לפעול במהירות רבה ולא להשתהות כדי למנוע פציעה עקב הפעילות של התוקף.

בקורס לומדים (בדומה למסלול לימודי אגרוףלחדד את קו המחשבה (בדומה, להסיק מסקנות מהירות ובמידת הצורך להשתמש בכל הכלים שנלמדו במהלך השנים בקורס זה, כדי לנטרל את הצד השני. 

למידה לאורך שנים

קרב המגע הופך לחלק מצורת ההתנהלות היום יומית של הילדים, דפוסי החשיבה שלהם משתנים והם הופכים לילדים ערכיים ובעלי תושייה ותעוזה. דבר זה משליך רבות גם על הפאן האישי וההתנהגות במסגרות אחרות כמו בבתי הספר, בחוגים אחרים ובקרב המשפחה. הילדים הם הרבה יותר סבלניים בעלי קור רוח, נהנים מהדברים הקטנים של החיים ובעיקר אוהבים כל דקה של שיעור או אימון מאסיבי של קרב מגע.

קרב מגע לומדים מגיל צעיר, דרך השירות הצבאי שמאפשר להיות מדריך קרב מגע. גם בוגרים רבים נסחפים לעיסוק זה שהוא ידע חשוב מאד בכל נקודת זמן.

Share this post

גלילה לראש העמוד