טיפול טבעי בנשירת שיער
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

יש פתרונות: טיפול טבעי בנשירת שיער

דלילות ונשירה של שיער היא תופעה שמפריעה לנשים וגברים כאחד מזה שנים רבות, למרות שניתן לראות בבירור שזה עניין בו עוסקים הרבה יותר גברים מנשים. אצל גברים, הסיבה העיקרית לנשירה ולאובדן השיער היא ההתקרחות הגברית הטיפוסית, תהליך טבעי בו השיער נחלש ונושר עם הזמן בעקבות טרנספורמציה מסוימת שעובר הורמון הטסטוסטרון בגוף. אצל הנשים, הסיבות לנשירת שיער ולדלילות הן מגוונות וקשורות הרבה פעמים לגנטיקה, תזונה לקויה, חשיפה ממושכת לשמש וסטרס. רבים מחפשים פתרונות כשיש הרבה אנשים שלא מוכנים להכניס כימיקלים לגוף או לבחור בהליכים כירורגיים פולשניים כמו השתלת שיער. אם גם אתם מחפשים פתרונות כאלה, הנה כמה טיפולים שכדאי להכיר:

משפחת ויטמין B

רבים כבר שאלו בעבר האם קיים טיפול טבעי בנשירת שיער וחשוב להבין כי עדיין אין טיפול טבעי שמחזיר את הגלגל לאחור, אבל עם זאת סוגים רבים של נשירה כן יכולים להיעלם על ידי מרכיבים טבעיים. כך למשל קבוצת ויטמין B אחראית בין היתר על אספקת דם תקינה אל זקיקי השערה ועל חילוף חומרים תקין בתוכה. את הוויטמינים ניתן למצוא במאכלים כמו ביצים, חיטה מלאה, ירקות ירוקים,  נבטים לחם ובשר.

זרעי לימון

שימו לב – זה לא עובד תמיד, אבל בהחלט תוכלו למצוא גברים שיעידו שהטיפול הזה עזר להם. כותשים את גרעיני הלימון ומערבבים עם מיץ לימון ואחר מורחים את התמיסה על אזור הפדחת והמפרצים, מה שאמור לעודד צמיחה של השיער.

תמיסת דבש וביצה

בביצה יש כאמור הרבה ויטמין B ויש המאמינים כי הרכיבים בדבש האחראים על הדביקות שלו יכולים למנוע או להפחית נשירת שיער. כך או כך תוכלו למצוא לא מעט שבוחרים למרוח מספר פעמים בשבוע תמיסה המכילה דבש וביצים למספר שעות ויש סיכוי שתמצאו אפילו כמה שרואים תוצאות לא רעות בעקבות כך.

חלב קוקוס

בחלב קוקוס יש חומרים כמו מינרלים, חלבונים, שומנים חיוניים, אשלגן וברזל שהם קשורים בצורה מסוימת לחיזוק השיער.

בשורה התחתונה, לפני שאתם ממהרים לטיפולים תרופתיים ולהליכים כואבים, הנה כמה דברים שתוכלו לנסות לפני.

Share this post

גלילה לראש העמוד