הדברת מכרסמים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כל מה שרציתם לדעת על הדברת מכרסמים

כאשר יש מכרסמים כמו עכברים, חולדות ועכברושים בסביבת הבית, חשוב לבצע הדברת מכרסמים כדי שלא יימצאו בסביבה הקרובה לדיירים מכיוון שהם מעבירים מחלות והם גם עלולים לנשוך בני אדם ובמיוחד ילדים קטנים.

אם מדובר בבניין משותף, כדי שגם הבניינים הסמוכים יבצעו זאת אחרת כל העכברים יעברו ממבנה למבנה ואם מדובר בשטח פרטי רצוי שגם השכנים יבדקו אם יש אצלם מכרסמים.

שיטת הדברת המכרסמים 

קיימות כמה שיטות שמקובלות היום:

רעל עכברים

מדביר מורשה בעל רישיון תקף מטעם חברת טרגט הדברת תיקנים ומכרסמים, יכול לפזר רעל עכברים במקומות שהמכרסמים מסתובבים כמו בחדר פחי האשפה, בחצר, במחסן וכו'. 

רעל עכברים הוא דבר מאד מסוכן לבני אדם ולחיות מחמד ולכן בתום עבודת ההדברה, המדביר מדביק מדבקות גדולות ובהן הוא מודיע שפוזר רעל עכברים וזאת כדי שחיות מחמד לא יסתובבו במקומות האלו ולא יאכלו בטעות את הגרגרים, דבר שישפיע עליהן מאד לרעה. 

מכשיר בעל תהודה 

אפשר לרכוש מכשיר הפועל באמצעות גלי קול. התדרים הללו מפחידים מאד את המכרסמים והם בורחים מהשטח. לכן בעלי נכסים רבים מתקינים מכשיר זה בחצר באופן קבוע. גלי התהודה הם מאד נמוכים כך שבני האדם אינם שומעים אותם, אך לעומת זאת המכרסמים מפחדים מהתהודה שמלוה גם בוויברציות ולכן הם בורחים מהמקום.

לכידה של עכברים

מקומם של הזנים השונים של משפחת המכרסמים היא בטבע. לכן יש היום רצון ללכוד אותם אך לא כדי להרע להם או להמית אותם אלא להפך, כדי להחזיר אותם לטבע. לכן מפזרים כמה מלכודות בשטח ולאחר שהעכברים נלכדים בהן, המדביר לוקח אותם בתוך המלכודות לשטח חולי או לשמורת טבע ושם הוא משחרר אותם כך שיחזרו לגור במחילות.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד