מיזוג חברה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר ממזגים חברה

ישנם לא מעט פקטורים שונים, אותם חשוב לקחת בחשבון, כאשר מתכננים למזג חברה. למעשה, לא מעט חברות עוברות תהליכים של איחוד ומיזוג, היות ומדובר על דרך נוחה ויעילה יותר, לצורך איחוד הפעילות העסקית ואיחוד כל הנכסים וההתחייבויות השונות של שתי החברות. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר על תהליך מסורבל ומורכב, אשר דורש ייעוץ מקצועי מטעם חברה מנוסה ואמינה שמתמחה בתחום. ישנם אל מעט ניואנסים שחשוב להכיר ולהבין, לפני שבוחרים לבצע את הצעד של מיזוג חברות  או איחוד חברות.

כל מה שחשוב לדעת לפני שממזגים חברה

קודם כל, חשוב להבין כי ישנם סוגים שונים של מיזוגים ורכישות, ולכן חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. מיזוג עסקי למשל, מוגדר בתור העברה של כל הנכסים וכל ההתחייבויות של החברה לחברה אחרת, ובכך בעצם מתבצע החיסול של החברה המתמזגת, ללא שום צורך בתהליכי פירוק. כדאי לדעת למשל, כי בעלי המניות של החברה המתחסלת מקבלים מניות של החברה הקולטת, על מנת לפצות אותם על ההפסד. כדאי לדעת כי אפילו העברה של 80% מזכויות החברה יכולה להיחשב בתור מיזוג תחת תנאים מסוימים. כמו כן, חשוב לזכור כי כל סוג של מיזוג או פיצול של החברה מהווה אירוע מס לפי סעיף 88 לפקודת המס, למרות שתיקון 242 לפקודת המס מסדיר את התנאים הספציפיים, בהם שינוי מבנה בחברה לא יחויב במס. למשל, התיקון ביטל את הצורך בקבלת אישור מראש ממנהל רשות המיסים לצורך מיזוג חברות והוא גרם לצמצום המגבלות לקיזוז הפסדים.

לסיכום, מיזוג של חברות הינו תהליך מורכב ומסורבל, הדורש ייעוץ וליווי מקצועי מאנשי מקצוע שמתמחים בתחום. מומלץ לעבוד עם חברה מנוסה ומקצועית כמו נמרוד ירון חברה לראיית חשבון שמגיעה מהתחום ומעסיקה את אנשי המקצוע המיומנים והאמינים ביותר.

Share this post

גלילה לראש העמוד