לימודי משפטים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

למי מתאימים לימודי משפטים?

צעירים רבים מתלבטים האם נכון עבורם ללמוד משפטים, כשמדובר באחד התארים המבוקשים ביותר בארץ. במאמר זה נציג נקודות שונות והכרחיות על מנת שתוכלו להבין אם לימודי המשפטים מתאימים לכם.

השקעה והתמדה

בכל שלב במסלול הלימודים, יש צורך להשקיע ולהתמיד על מנת להצליח. כשלומדים במסגרת תואר ראשון בלימודי משפטים, צריך לקחת בחשבון שיש לא מעט חומר תיאורטי ללמוד, ולכן חשוב להגיע ללימודים עם מוטיבציה גבוהה ורצון להשקיע. בלי השקעה והתמדה לאורך זמן, מאוד קשה להצליח בתחום זה.

יכולת ארגון ותכנון

יכולת ארגון ותכנון היא חלק בלתי נפרד מהכישורים הסטודנטיאליים בכלל והכישורים הנחוצים לעורכי דין, מהפרט הקטן ביותר ועד פרטים גדולים ומורכבים. רק כך ניתן ללמוד באופן המיטבי, ולעסוק בתחום לטווח הארוך (ובין היתר, זהו דבר בסיסי שנחוץ בהקמה עסק – והרי לא מעט עורכי דין בארץ הם עצמאיים). למעשה, כבר בשלב הלימודים זה נדרש מסטודנטים, בשביל שיוכלו להתמודד עם חומר הלימודים הרב ויהיו מסוגלים להכיל ולהבין אותו.

אסרטיביות ויכולת דיבור

עורכי דין טובים ניחנים באסרטיביות וכן ביכולת דיבור, הן כשהם מעלים טיעונים שונים בפני בית המשפט והן כשהם נדרשים לשכנע את השופטים. סטודנטים נדרשים לכך בלימודיהם, בשביל להשתפשף וכן בשביל שיוכלו להוכיח שהם אכן מתאימים למקצוע זה.

בניית טיעון והצגתו בצורה משכנעת

עבודתו של כל עורך דין, בכל תחום, מתבססת על היכולת לבנות טיעון מסוים ולהציג אותו בצורה נכונה, אמיתית ומשכנעת. עליו להציג טיעונים מול השופטים, מול עדים אותם הוא חוקר, ומול גורמים אחרים שקשורים לחקירה ולמשפט. במסגרת הלימודים, לומדים כיצד לבנות טיעון ואיך להציג אותו. סטודנטים שיש להם את היכולת הזאת, יצליחו יותר מאחרים.

התעניינות בתחום המשפט

הרבה מאוד צעירים בוחרים ללמוד משפטים, מתוך מחשבה שזה תחום שיש בו כסף טוב. אך אם הם לא מתעניינים בעולם המשפט, לא יודעים איך הוא בנוי ומה הרעיון של צדק ומוסר, אז יהיה להם מאוד קשה להתמיד בו. צעירים שמעוניינים ללמוד משפטים, חייבים לגלות התעניינות מוקדמת, גם בשביל להחליט האם התחום הזה מתאים להם, וגם בשביל שיוכלו להצליח בלימודים.

זכויות אדם ואזרח

בשביל להיות עורך דין טוב, צריך להתעניין בזכויות אדם ואזרח. המטרה של כל עורך דין ומשפטן, בכל תחום, זה לשמור על כך שזכויותיו של האזרח יישמרו ולא ייפגעו על ידי הרשויות השונות.

 

בהצלחה!

Share this post

גלילה לראש העמוד