טונר למדפסת SUMSUNG
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לבחור נכון טונר למדפסת SUMSUNG

לא כולנו מדפיסים בכמויות נרחבות, אבל אין ספק שבבתים רבים ישנן מדפסות שעובדות לא מעט. אנחנו אמנם חיים בעידן דיגיטלי למדי, אבל בימינו אנשים עדיין מייצרים פרויקטים מוגמרים המודפסים בעזרת מדפסות איכותיות. אם כך, כיצד נתאים בהצלחה את הטונר למדפסת הסמסונג שלנו?

בין אם מדברים על ציוד היקפי מסוג כזה או אחר, בפעמים רבות יהיה את הצורך לבצע אי-אלו התאמות בין המוצרים השונים. למשל, אם המחשב שלכם מאוד ישן ותומך אך ורק VGA, אתם תצטרכו לרכוש מסכים עם חיבורים מתאימים (לא HD, כמובן). ממש על אותו משקל, גם בין המדפסת בבית לטונר צריך לבצע התאמה. נכון, ישנם כל מיני תחליפי דיו ותחליפי טונרים גנריים, אבל לא תמיד יהיה מומלץ להשתמש באלו. בואו נבין מדוע, מה יכול להיגרם למדפסת אשר מתקינים בה טונרים חלופיים? הנה כל מה שצריך לדעת על טונר למדפסת SAMSUNG בבית ובמשרד.

מדפסות וטונרים, ראשי דיו וההבדלים – מה חשוב לדעת על החלפת טונר?

מדפסות עובדות על בסיס של דיו, על בסיס של הדפסות לייזר, באמצעות טונרים, וכמובן, ישנן גם מדפסות תלת ממד. המדפסת שתרכשו תגיע עם ראשי הדיו המתאימים לה, או לחילופין עם הטונרים שתרכשו. חשוב לדעת, ראשי דיו וטונרים הם שני דברים שונים לחלוטין.

בעוד שראשי דיו יזריקו את הדיו על דף הנייר שלכם, טונר עובדים בצורה שונה. טונרים למעשה משתמשים באבקה. האבקה הזו היא צורה נוספת לדיו, מלבד הצורה שכולנו מכירים – דיו נוזלי. באופן כללי, כדאי לדעת שבדרך כלל משתמשים בטונרים עבור הדפסות מרובות, כולל משרדיות.

במשרדים נמצא בדרך כלל ראשי דיו או טונרים?

במשרדים לרוב תמצאו טונרים ולא ראשי דיו, שכן טונרים הם הרבה יותר חסכוניים מאשר ראשי דיו. בכדי להתאים נכון את הטונר למדפסת שלכם, אתם צריכים לעשות 1 מתוך 3 דברים. או שאתם מתקשרים למשווק המדפסות ושואלים אותו איזה טונר מתאים למדפסת שלכם, או שאתם בודקים באינטרנט.

אתם פשוט מקלידים בגוגל את דגם המדפסת שלכם, בצירוף המילה "טונר". דוקטור גוגל כבר ידריך אתכם איזה טונר יתאים למדפסת. הדבר השלישי שניתן לעשות, זה פשוט לבדוק אם ישנה מדבקה בגב המדפסת אשר מציינת את סוג הטונר הנדרש לה.

האם כדאי להשתמש רק בטונרים מתוצרת SAMSUNG?

כעת, לאחר שהבנו כיצד מתאימים טונרים למדפסת SAMSUNG ביתית או משרדית, בואו נדבר לרגע על טונרים חלופיים ודיו חלופי. חשוב לזכור, מומלץ לא להשתמש במוצרים גנריים וחלופיים עבור מדפסות SAMSUNG ועבור מדפסות באופן כללי.

לאחר שימוש חוזר ונשנה במוצרים גנריים אלו, המדפסת שלכם בהחלט עשויה להינזק. ראשי דיו יכולים להיסתם. בנוסף, אבקת דיו של טונרים יכולה להיות לא מספיק איכותית. כשהאבקה של טונרים אינה איכותית, גם ההדפסה עצמה נראית בהתאם. בסופו של דבר, אם תקפידו על מוצרים מקוריים של SAMSUNG, תאריכו את חיי המדפסת שלכם. בהצלחה!

Share this post

גלילה לראש העמוד