צעצועים לילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך בוחרים צעצועים לילדים?

לאור ההיצע העצום של הצעצועים באתרי האינטרנט ובחנויות הצעצועים, הבחירה בסוג הצעצועים אינה קלה.

> מיוחד בישראל! בית בובות ענק לילדים

בחירת צעצועים על פי גילו של הילד 

בכל גיל הצורך של הילד הוא אחר ולכן לתינוקות הקטנטנים רוכשים אוניברסיטה או משטח פעילות שהם נהנים מכל האפשרויות של הנעת הפריטים, לחיצה, משיכה והאפקטים שמתרחשים לאחר מכן כמו צלילים וקולות, תנועתיות, גלגלים שמסתובבים וחיות שמקפצות למעלה ולמטה. 

המשחקים הללו גורמים להנאה מלאה של התינוקות ולכן הם מחייכים וצוחקים אליהם לאורך כל הזמן ונהנים מהם כשהם על הגב וכשהם גדלים מעט, גם על הבטן.

תינוקות בני כמה חודשים 

לכל גיל קיימים הצעצועים שמתאימים לו ולכן לקטנטנים קונים משחקים שהם לומדים לאחוז אותם והם אוהבים את הצלילים שהם מצליחים להשמיע וספרים מבד או מפלסטיק בעלי צבעים דומיננטיים. השלב הבא הם צעצועים מעודדי זחילה שהתינוק מאד רוצה להגיע אליהם ולכן מתחיל לנוע על גחונו לכיוון המשחק. עם הזמן הוא לומד גם להניע את רגליו וכך קל לו הרבה יותר להגיע למשחקים ולשחק איתם. 

בשלב העמידה יש צעצועים רבים שהילד עומד ומניע אותם קדימה כמו בימבה למשל, משחק איתם או מנגן על הקלידים ועל האופציות השונות של הנעת פריטים, פתיחה, סגירה, הכנסת משחקים קטנים יותר פנימה או הנעת כדורים מצד לצד.

למידה לתינוקות 

לכל צעצוע יש מטרה של למידה ולכן חשוב לחדש לילדים את מבחר המשחקים ובכל פעם להוציא להם משחק אחר שיסקרן וירתק אותם. מעבר לכך, מכל משחק הם לומדים משהו אחר כמו תנועתיות, צורות, צבעים, הרכבה ושילוב של משחקי דמיון. גם בובות הפרווה אהובות מאד על הילדים והם נהנים להתרפק עליהם וגם למשוך את אוזניהם, או איברים אחרים שלהם.

Share this post

גלילה לראש העמוד