ספר להורים מתחילים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ספר להורים מתחילים

ממש בקרוב אתם תהפכו להיות הורים מאושרים לילד מתוק וחייכן, וההתרגשות והציפייה לרגע הגדול כבר נמצאים בשיא! כיוון שמדובר על עניין משמעותי שהולך לשנות לכם את החיים מן הקצה אל הקצה, כדאי שתדעו כיצד "להתמודד" עם הסיטואציה המדהימה הזו מבעוד מועד כך שתרגישו כמה שיותר מוכנים לכך.

כמעט כל הורה יודה כי הוא הפך להיות הורה טוב לילדיו במשך השנים באמצעות התמודדות אישית אם זה דרך תהליך גמילה מחיתולים או התמודדות עם צמיחת שיניים ראשונות, וככל שהילדים גדלים כך ההורים לומדים דברים חדשים ומיישמים דרכי חינוך כדי שילדיהם יגדלו בצורה הטובה ביותר. ניסיון חיים הוא אחד מהדרכים הטובות ביותר לחינוך וגידול ילדים, ומכיוון שכהורים מתחילים חסר לכם ניסיון שכזה – כדאי להכיר ספרים להורים מתחילים.

מהם היתרונות של ספר להורים?

ספר להורים מתחילים נועד למעשה להעניק להורים טריים את הכלים הנכונים לגידול ילד, כאשר הספר מכיל באופן מפורט שלבים מאתגרים בהתפתחות הילד ודרכי התמודדות יעילים שיסייעו להם לצלוח אותם בהצלחה.

לדוגמה ילדים שמסרבים להירדם באופן עצמאי כבר מגיל קטן, מוכרחים ללמוד בעזרת הוריהם כיצד הם מסוגלים להירדם ללא עזרה ולשפר לעצמם ולכל בני הבית את שגרת הלילה. כדי שההורים ידעו כיצד לחנך את ילדיהם לשינה עצמאית, ספר ההורים יפרט את דרך ההתמודדות הטובה ביותר בעזרת כלים מעשיים, דוגמאות וטיפים שימושיים.

בשונה מהתייעצויות שניתן לקבל מבני משפחה, חברים, מכרים ואף אנשי מקצוע מהתחום – ספר להורים מתחילים נמצא זמין להורים בכל רגע נתון, ומיועד לכל הורה וילד למגוון מצבים ואתגרים חינוכיים.

כיצד לבחור ספר הורים מומלץ?

כפי שהוזכר מלכתחילה, ניסיון חיים הוא אחד מהיתרונות הבולטים בהצלחת גידול וחינוך ילידם. משום כך מומלץ לבחור ספר הורות שנכתב על ידי איש מקצוע בתחום, שהוא כמובן גם הורה שצבר ניסיון חיים רב.

Share this post

גלילה לראש העמוד