אי אפשרות לקבל אפידורל בלידה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אי אפשרות לקבל אפידורל בלידה – מה ניתן לעשות?

זריקת אפידורל היא דבר שלא מעט נשים יגדירו כדבר הטוב ביותר בתהליך הלידה שלהן. מדובר על זריקה אשר מאלחשת את כאבי הצירים הקשים מאוד שהאישה חווה במהלך הלידה. אולם, חשוב מאוד לדעת שלא כל אישה יכולה לקבל אפידורל. ישנן נשים שאינן יכולות לקבל את זריקת האפידורל במהלך הלידה ועל כן, חשוב מאוד לבחון האם את יכולה לקחת אפידורל טרם את מגיעה ללידה על מנת שתדעי כיצד להתמודד במידה ואינך יכולה לקחת אפידורל.

> קראי על וגיניזמוס באתר של יעקב בורנשטיין

מהו בעצם אפידורל?

זוהי למעשה זריקה של משככי כאבים לגב התחתון (אלחוש אזורי), שגורמת להרדמה של העצבים באזור ובכך מונעת מהאישה היולדת מלחוש כאבים. האפידורל קרוי כך על השם החלל האפידורלי שנמצא בגב התחתון ליד עמוד השדרה. זריקת האפידורל מהווה כיום את השיטה היעילה ביותר לצורך הקלה על כאבים במהלך הלידה. את זריקת האפידורל ניתן לקבל בעיקר בשלב הלידה הפעילה, אך לא פעם ניתן לקבל אותה עוד לפני.

האם כל אישה יכולה לקבל אפידורל?

לא כל אישה יכולה לקבל זריקת אפידורל וחשוב מאוד לדעת זאת. אישה אשר רמת הטסיות שלה בדם מתחת ל100 אלף כאשר יש מחמירים שאף טוענים שפחות מ80 אלף זוהי הרמה המתבקשת שבגינה לא מקבלים אפידורל, לא תקבל אפידורל. גם אישה אשר משתמשת בתרופות מדללי דם לא תוכל לקבל אפידורל. גם במצב של חיידק בדם, במקרה של עיוות עמוד השדרה, מצב של תת לחץ של, נשים עם כתובת קעקוע גדול שמכסה את כל אזור הגב התחתון, כאשר הלידה כבר קרובה ומפתחת מהר ועוד, הם מקרים שבהם האישה לא תוכל לקבל אפידורל. במקרים שכאלה ניתן לבקש גז צחוק או חומר מקל אחד שמותר לתת בהריון וכן, להשתמש בדרכים טבעיות לצורך הקלה על כאבי הצירים. לא פעם ניתן לפתור מצבים שבגינם בלתי אפשרי לקבל אפידורל ולכן, רצוי מאוד להתייעץ עם רופא נשים מקצועי ומנוסה בתחום.

> קראי מה זה ניתוח וסטיבוליטיס באתר של יעקב בורנשטיין

Share this post

גלילה לראש העמוד