לקיחת משכנתא חדשה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בדקו את הזכויות שלכם לפני לקיחת משכנתא חדשה

כאשר אתם לקראת לקיחת משכנתא חדשה לקראת קניית הבית שלכם, רוב הסיכויים כי מדובר על השקעה חד פעמית אשר אותה אתם עושים לאחר שחסכתם לא מעט.

לקיחת משכנתא חדשה אינה דבר פשוט ובנוסף כרוכה בפרוצדורה לא פשוטה ולכן, חשוב מאוד לדעת את כל הזכויות שלכם לפני לקיחת המשכנתא.

כאשר הינכם יודעים ומודעים לכל הזכויות שלכם תהליך כזה יכול להיות לכם הרבה יותר פשוט, מכיוון שהינכם יודעים את הזכויות וכי אף בנק לא יוכל לתעתע בכם.

דברים אלו הינם חשובים ביותר מכיוון שלקיחת משכנתא אינה דבר פשוט, וכן בוב המקרים מדובר על השקעה של כל החסכונות שלכם ולכן שווה להשקיע בקריאת מידע מדויק על כל הפרוצדורה והזכויות.

לקיחת משכנתא חדשה – אישור משכנתא

על מנת לבצע לקיחת משכנתא חדשה עליכם יהיה להביא מסמך אשר נקרא אישור משכנתא.

את המסמך הזה הינכם מקבלים מהבנק לאחר שיועץ המשכנתאות שלכם הוציא בקשה לאישור משכנתא, וכן הינכם יכולים להוציא בקשה לאישור משכנתא בכוחות עצמכם ללא יועץ משכנתאות.

מסמך זה הינו מסמך אשר חובה על מנת לקבל משכנתא בכל בנק, וכן כאשר קיים לכם אישור משכנתא על הבנק תהיה המחויבות לתת לכם משכנתא מבלי להעריף קשיים מסוימים.

כמובן שכל זה במידה וכי כל הפרטים אשר נתתם על מנת לקבל את האישור הינם נכונים, וכן אין לכם שום בעיה לעמוד בהתחייבות המשכנתא.

מה צריך על מנת לקבל משכנתא חדשה?

על כל אחד אשר מעוניין לבצע לקיחת משכנתא חדשה לדעת כי עליו להגיע עם הון עצמי מכובד בכדי לקבל משכנתא.

דרישות ההון עצמי הם בכל בנק וכך עובד החוק על מנת לקבל משכנתא, על מנת לקבל משכנתא יש להגיע עם הון עצמי של שלושים אחוז מערך הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.

אך יש לדעת כי קיימים פרויקטים מסוימים בחסות המדינה אשר תדרשו להגיע עם הון עצמי נמוך יותר. דבר זה יכול להיות מעולה עבור זוגות צעירים אשר מעוניינים לרכוש דירה אך אינם יכולים לעמוד בשלושים אחוז הון עצמי. 

Share this post

גלילה לראש העמוד