משחקי חצר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

למה חשוב ללמד ילדים לשמור על סדר בגן

המאמר באדיבות עידן אל גני

ילדים, ממשיכים לפתח מגוון רחב של מיומנויות בגן, כולל כישורים פיזיים, חברתיים, רגשיים, שפה ואוריינות וחשיבה (קוגניטיבית). יש עוד דבר שיכול לסייע לילדים להתפתח והוא ללמד אותם כמה חשוב לשמור על הסדר בגן.

למה חשוב ללמד ילדים לשמור על סדר בגן |

התפתחות גופנית, היא הדרך בה ילדכם מזיז את זרועותיו ורגליו (מיומנויות מוטוריות גדולות) ומשתמש בשרירים הקטנים שבאצבעותיו ובידיו (מיומנויות מוטוריות קטנות). 

משחק מחוץ לבית וביצוע הפסקות פעילות גופנית במהלך היום עם משחקי חצר, עוזרים לילדים לבנות עצמות ושרירים בריאים, להתמקד טוב יותר ולהרגיש פחות לחץ על כתפיהם. ביצוע חידות, כתיבה, רישום ועבודה עם חימר, הן פעילויות המפתחות שליטה על אצבעות ידיים של ילדים.

התפתחות חברתית בגן |

התפתחות חברתית בגן, עוזרת לילדכם להסתדר עם אחרים. המורים תומכים בכישורים חברתיים של ילדים בכך שהם עוזרים להם לעבוד יחד, לכלול אחד את השני בפעילויות, ליצור קשר עם חברים ולפתור חילוקי דעות.

התפתחות רגשית, מאפשרת לילדכם להבין את רגשותיו ואת רגשותיהם של אחרים. מורים עוזרים לילדים להכיר, לדבר עליהם ולהביע את רגשותיהם ולהראות דאגה לאחרים. הם תומכים גם בהתפתחות של ויסות ושליטה עצמית של הילדים – היכולת לנהל את רגשותיהם והתנהגותם.

פיתוח שפה בגן |

פיתוח שפה ואוריינות, כולל הבנת שפה ותקשורת באמצעות קריאה, כתיבה, הקשבה ודיבור. דרך פיתוח השפה, יוכל הילד להתעלות על בעיות אחרות שדרך השפה ייפתרו לו.

מיומנויות חשיבה או קוגניטיביות, מתפתחות כאשר ילדים חוקרים, מתבוננים, יוצרים, שואלים שאלות, מבצעים משימות חדשות ופותרים בעיות. 

הגננות בגן, עוזרות לילדים לתכנן את מה שהם הולכים לעשות, לעודד ילדים לדון ולחשוב לעומק על רעיונות ויצירה חשיבתית.

Share this post

גלילה לראש העמוד